Nuvis - nowy SUV Hyundaia

Przed zbliżającym się salonem samochodowym w Nowym Jorku Hyundai pokazał pierwsze zdjęcie przedstawiające prototyp nowego crossovera

Nazywa się Nuvis i kontynuuje stylistyczną rewolucję, jaka dokonuje się w dwóch wzajemnie powiązanych koreańskich markach. Zarówno Hyundai , jak i zależna od niego Kia prezentują coraz więcej naprawdę dobrze zaprojektowanych i ciekawych stylistycznie samochodów. W niektórych nadal możemy odnaleźć inspirację konstrukcjami europejskimi, czy japońskimi , ale jest też sporo oryginalnych propozycji. Moim zdaniem Nuvis należy do tych ostatnich mimo, że zdjęcie nie zdradza zbyt wielu szczegółów.

Hyundai Nuvis został zaprojektowany w biurze stylistycznym w Kalifornii. Pierwsza prezentacja ma nastąpić podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku , który odbędzie się w dniach 10-19 kwietnia. Samochód należy do klasy crossoverów, czyli czegoś pomiędzy typowym SUV-em , a autem osobowym. Jego rozmiary będą najprawdopodobniej kompaktowe zwłaszcza, jak na warunki amerykańskie .Więcej szczegółów powinno pojawić się w nadchodzących dniach.

Marcin Lewandowski, źródło: Carscoop

Kia VG: następca Opirusa - ZOBACZ TUTAJ

Nowa Kia Sorento - ZOBACZ WIDEO

Samochody: Hyundai Tuscon - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.