ABT Q5 - charakter w opcji

ABT, firma specjalizująca się w tuningu samochodów koncernu Volkswagena, przedstawiła pakiet modyfikacji do najnowszego SUV-a marki Audi - modelu Q5

Najciekawsze zmiany zaszły pod maską. Klienci ABT mają do wyboru modyfikację aż trzech z czterech dostępnych w Audi Q5 silników. Podstawowa jednostka benzynowa 2.0 TFSI zamiast seryjnych 211 osiąga po tuningu 240 KM. Pocieszeniem może być zapowiedź 275-konnej wersji tego silnika w niedalekiej przyszłości. Wzrost mocy mniejszego silnika wysokoprężnego jest podobny. 2.0 TDI od ABT ma 190 zamiast 170 KM. Najmocniejszy diesel 3.0 TDI może liczyć na największy zastrzyk mocy. Po krótkim zabiegu wzmacniającym 240 koni zwiększa się do imponującej liczby 310. Moment obrotowy wynosi w tym przypadku aż 611 Nm.

Za mocą powinny iść zawsze modyfikacje zawieszenia i układu hamulcowego. ABT nie zapomniało o tym i oferuje obniżone zawieszenie (krótsze sprężyny) i duże tarcze hamulcowe (380 mm) mające radzić sobie bez problemów z większymi prędkościami.

Poprawianie wyglądu zewnętrznego także wychodzi mniejszemu SUV-owi Audi na dobre. Patrząc na nadwozie z nowymi zderzakami, progami, czy tylnym spoilerem umieszczonym (a jakżeby inaczej) nad tylną szybą, można odnieść wrażenie, że auto nabrało charakteru. Także obręcze dostępne w trzech odcieniach i różnych rozmiarach mają ciekawy wygląd. Ich maksymalna średnica to 22 cale.

Marcin Lewandowski, źródło: ABT

Dowiedz się czy zakaz zatrzymywania obowiązuje na chodniku? - WIDEO

Pojazd z pionowym skrzydłem zamiast żagla! - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Audi Q5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA