Hummer H4 - prosto z Japonii

Wszyscy chyba słyszeli pogłoski, że GM chce sprzedać markę Hummer i rozważa propozycje firm azjatyckich. Ale czy ktoś spodziewał się nowego modelu tak szybko?

To oczywiście nie jest prawdziwy Hummer , jego producent nawet nie ma praw do tej nazwy. Japoński tuner Okada Enterprise przygotował pakiet stylistyczny "HUMMER H4 " dla małego, kompaktowego crossovera Hondy Crossroad .

Oprócz grilla próbującego upodobnić maleństwo do prawdziwych Hummerów, zastosowano mnóstwo innych zabiegów. Tylne lampy pokryto nakładkami, boczne szyby oszpecono owiewkami, dodano niby-osłonę chroniącą silnik podczas najazdów i stopnie boczne. Te ostatnie pełnią rolę wyłącznie ozdobną, ale to wydaje się oczywiste. Aby zwieńczyć dzieło trzeba koniecznie dokupić odpowiednie felgi "Hummer-style" i uwielbiane przez azjatyckich tunerów chromowane nakładki na klamki, wlew paliwa, lusterka boczne i wszystko, co tylko wystaje i może przykuwać uwagę.

Sama baza, jaką stanowi Honda Crossroad , to oferowany od roku w Japonii mały samochód ze stałym napędem na cztery koła, napędzany sinikami benzynowymi o pojemności 1,8 l. (140 KM) i 2,0 l. (150 KM). Stylistyka jest typowa dla Hondy i przypomina nawet nieco model HR-V , którego Crossroad jest nieformalnym następcą. Niestety nie ma żadnych informacji, na temat wprowadzenia go do sprzedaży na rynki europejskie.

mjl, źródło: Autoblog

Samochody - Honda HR-V - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.