Genewa 2009: Hyundai ix-onic

Hyundai ix-onic to koncept o wyraźnej stylistyce, który ma szansą przełamać nijaką stylistykę obecnie produkowanego kompaktowego SUV-a marki Hyundai.

Dotychczasowy model, Hyundai Tucson oparty na płycie podłogowej Elantry , jest bliźniakiem lepiej u nas znanej Kii Sportage . Obecna generacja jest produkowana od 2005 roku. Podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie zostanie zaprezentowany następca Tuscona, ale już dziś mamy możliwość przyjrzenia się w jakim kierunku będzie podążać stylistyka nowych modeli Hyundaia .

Pojęcie o tym daje nam koncept ix-onic , który zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie , który rozpocznie się na początku marca. Jak widać na zdjęciach stylistyka jest dużo odważniejsza, niż we wcześniej zaprezentowanym ix55 , nie mówiąc już o dotychczasowym Tucsonie. Pozostaje mieć nadzieję, że coś z niej pozostanie w wersji produkcyjnej.

Pod maską pojawią się dwa silniki do wyboru. Pierwszy to benzynowy turbodoładowany 1,6 l. osiągający 175 KM, drugi wysokoprężny także z doładowaniem o pojemności 2,0 l. o mocy 185 KM. Następca Tucsona będzie się nazywać ix35 , a jego produkcja na rynek europejski będzie zlokalizowana w słowackich zakładach Kia /Hyundai . Debiut rynkowy powinien odbyć się za rok, na przełomie lutego i marca 2010.

mjl, źródło: Carscoop, WorldCarFans, Hyundai

Samochody: Hyundai Tucson - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.