Genewa 2009: Nowe Renault Megane RS

Do salonu samochodowego Genewa 2009 pozostało 13 dni. Mniej więcej tyle samo Renault każe nam czekać na sportową wersję najnowszego Megane coupe. W tym celu powstała specjalna strona z zegarem odliczającym czas do premiery.

Wzorem między innymi Ferrari , które bardzo sprytnie i skutecznie dawkowało emocje przy okazji prezentacji modelu California , Renault próbuje stworzyć podobną aurę oczekiwania wokół Megane RS. Na razie strona wygląda mało ciekawie i mało zachęcająco, ale możliwe że do rozpoczęcia salonu w Genewie pojawią się kolejne szczegóły. To co widać na stronie teraz, to przód samochodu, mocno nawiązujący do wyczynowego Megane Coupe Trophy prezentowanego podczas salonu w Paryżu 2008.

Wiadomo, że samochód będzie wyposażony w czterocylindrowy silnik 2,0 wzmocniony turbosprężarką, dzięki której osiągnie moc 250 KM . Żeby łatwiej było ujarzmić tę moc, napęd będzie przekazywany na koła przednie przez dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Przyspieszanie do 100 km/h ma zajmować nowemu Megane RS mniej niż 6 sekund, a to oznacza co najmniej taki sam wynik, jak w Fordzie Focusie RS z większym i mocniejszym silnikiem.

Auto zostanie też na pewno wyposażone w sportowe hamulce od Brembo, lepiej zestrojone zawieszenie a także (to już bardziej w celu poprawy walorów wizualnych) podwójną końcówkę układu wydechowego umieszczoną na środku zderzaka. Wszystko wzorem poprzednich sportowych Megane , w tym najbardziej rasowej R26R .

Renault Megane RS ma pojawić się w salonach niedługo po prezentacji podczas salonu Genewa 2009 . Bardzo prawdopodobne, że oprócz wspomnianej wersji z benzynowym silnikiem, pojawi się także RS z jednostką wysokoprężną o mocy 178 KM znaną już chociażby z Laguny GT .

jk, źródło: carmagazine.co.uk

Samochody: Renault Megane - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.