Caravaning ekstremalny - Globecruiser 2008

Okres wakacji się skończył, samochody kempingowe powoli zapadają w sen zimowy. A przecież ten "sport" można uprawiać przez cały rok i nie trzeba się ograniczać do europejskiej sieci autostrad i kempingów!

Austriacka firma Action Mobil zaprezentowała niedawno nowy model o nazwie Globecruiser 2008 . Bazujący na ciężarowym MAN-ie trzyosiowy caravaning, to pojazd na dalekie wyprawy, którym da się dojechać niemal wszędzie.

Wnętrze jest wyposażone luksusowo , a dwie, trzy osoby w komfortowych warunkach mogą spędzić wakacje mając do dyspozycji ponad 17 m2 powierzchni mieszkalnej. W salonie można urządzić "przyjęcie" dla pięciu, sześciu osób. Wszystko można zabrać ze sobą. Z kuchenki można korzystać dzięki dwóm jedenastolitrowym butlom LPG. Lodówka i szafki dostosowane są do warunków wypraw, jakie mają się odbywać tym wszędołazem.

W tylnej części usytuowano sypialnię z dużym łóżkiem o wymiarach 1,8x2,1m. Oprócz szafek na ubrania zainstalowano tam również płaski ekran LCD odbierający telewizje satelitarną. Na pokładzie znajduje się też ubikacja z umywalką i prysznic zasilany 550 litrowym zbiornikiem na wodę.

Cała ta maszyna stworzona do przemierzania dróg i bezdroży całego świata waży 19 ton. Po zatankowaniu wszystkich zbiorników z wodą, gazem i wypełnieniu baku 860 litrami oleju napędowego masa wzrasta o kolejne dwie tony.

Ten domek usytuowano na ramie MAN TGA 6x6. Napęd stanowi doładowany silnik wysokoprężny R6 o pojemności 12 816 cm3 i mocy 530 KM. Jest ona przekazywana przez 12-biegową skrzynię biegów ZF 12 AS Tipmatic połączonej z dwubiegowym reduktorem. Dla podwyższenia zdolności terenowych układ przeniesienia napędu wyposażono w centralną i dwie osiowe blokady mechanizmów różnicowych.

Na koniec jeszcze jedna liczba: 490 000 . Jest to cena, ale niestety wyrażona w euro. No cóż, nikt nie mówił, że to tani sposób zwiedzania świata.

Marcin Lewandowski, źródło: worldcarfans, Action Mobil

Znajdź "sprzęt" dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o: