Więcej informacji na temat powiększonego C3

Mamy więcej informacji na temat nowego Citroena C3 Picasso, którego premiera tuż tuż!

Wcześniej pisaliśmy tu na temat nowego Citroena , jednakowoż wtedy nie były dostępne tak liczne dane jakimi teraz dysponujemy. Samochód będzie pokazany podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu, a sprzedaż rozpocznie się w pierwszym kwartale 2009.

Roczna ilość produkowanych aut szacowana jest na 110 tys . Powstawać będą w słowackiej Trnavie. Wymiary samochodu to 4,08 m długości, 1,73 m szerokości i 1,62 m wysokości. Przy tych rozmiarach 500-litrowy bagażnik jakim może się pochwalić C3 Picasso, jest dość dobrym wynikiem, w szczególności że objętość mierzona jest pod półką a jak wiadomo jeżdżąc na wakacje nie raz ładujemy samochód po dach. Jednak, jak mawia stare chińskie przysłowie "nie chwal dnia przed zachodem słońca " ponieważ wynik osiągany jest przy maksymalnie przesuniętych do przodu tylnych fotelach, tak więc sprawdzimy w Paryżu czy nie okaże się, że objętość okupywać trzeba będzie zgniecionymi piszczelami. Tylne fotele przesuwają się niezależnie aż o 15cm! Przewożąc dłuższe rzeczy możemy bardzo łatwo złożyć tylne siedzenia za pośrednictwem przycisku znajdującego się w górnej części siedzisk. Uzyskamy wtedy idealnie płaską podłogę. Jeżeli objętość ta nam nie wystarczy, możliwe jest także złożenie przedniego siedzenia, przestrzeń ładunkowa wzrośnie do 2,41m !

Ciekawym pomysłem jest trzyczęściowa przednia szyba , która z pewnością będzie korzystnie wpływać na widoczność!

Znamy też więcej danych dotyczących silników. Na sam początek dwa Diesle pojemności 1598cm3, o zróżnicowanej mocy:

90-konny HDi oferuje maksymalny moment 215Nm przy 1750 obr/min . Do dyspozycji będziemy mieli skrzynie pięciobiegową. Ekolodzy powinni być zadowoleni, ponieważ jednostka wydalać będzie tylko 125g dwutlenku węgla na kilometr.

Dziękujemy bardzo patinito za zwrócenie uwagi na błąd, wynikający ze skrótu myślowego. Jak najbardziej zgodzamy się z wyjaśnieniem zawartym w Jego komentarzu.

109-konny HDi, dzięki funkcji "overboost" , która umożliwia doraźny wzrost ciśnienia doładowania, będzie osiągał 260 Nm . Będzie on wyposażony standardowo w filtr cząsteczek stałych, tak więc misja dwutlenku węgla, będzie równie niska co w wersji 90-konnej (130g/km)

Oraz dwa silniki benzynowe:

Moment obrotowy 95-konnego silnika benzynowego o pojemności 1397cm3 będzie wynosił 135Nm, przy 4000obr./min

Silnik benzynowy o mocy 120KM(przy 6000obr/min) będzie dysponował oczywiście większym momentem (160Nm przy 4250 obr/min.). Nie podano jeszcze emisji dwutlenku węgla jednostek benzynowych, jednakowoż pewnym jest, że mocniejsza wersja spełniać będzie przyszłą normę ekologiczną Euro 5 .

Ciekawe jak ludzie zareagują na powiększoną wersję C3, w swoim wyglądzie przypominającą coś z Berlingo.

Tadek

Znajdź Citroena dla siebie - oferty na Autotrader.pl

Więcej o: