Cayenne na terenowo!

Częściej uważane za bywalca autostrad, a nie bezdroży Cayenne doczekało się bardziej terenowej odmiany

Po wielkim zwycięstwie (zajęcie przez firmę Porsche 6-ciu pierwszych pozycji) w rajdzie Transsyberia, Porsche postanowiło zaprezentować na tegorocznym salonie w Paryżu nową bardziej terenową wersje Cayenne S Transsyberia.

Podobnie jak zmodyfikowane Cayenne biorące udział w tegorocznym rajdzie Transsyberia prezentowane Porsche będzie oparte na modelu Cayenne S, z mocniejszym 405-konnym silnikiem pochodzącym z GTS . Napęd będzie przenoszony przez 6-biegową skrzynię manualną, która ma skrócony ostatni bieg względem przekładni zamieszczonej w modelu Cayenne S, po to by poprawić dynamikę pojazdu.

Opcjonalnie można także kupić samochód z 6-biegowym Tiptronikiem. Osiągi modelu będą, jak się można było spodziewać, imponujące (6.1 do "setki" i maksymalna prędkość 253km/h ).

Rajd Transsyberia, to międzynarodowa impreza organizowana od 2003 roku. W rajdzie może wziąć udział każdy, kto ma prawo jazdy i odpowiednie fundusze. Trasa rajdu wiedzie przez sam środek dzikiej Azji.

Na ulicach Transsyberię będziemy mogli rozpoznać po jednej z czterech wersji kolorystycznych nadwozia: czarny/pomarańczowy(kolorystyka rajdowa) , srebrny metalic/pomarańczowy, szary metalic/srebrny metalic, oraz czarny/szary metalic.

Elementy malowane innym kolorem to zewnętrzne lusterka, boczne przednie wloty powietrza, a także opcjonalnie boczny napis, spojler na klapie bagażnika i 18-calowe felgi aluminiowe Cayenne S . Można także zamówić światła które będzie można zamontować na dachu samochodu. Pojazd z tymi reflektorami nie będzie dopuszczony do ruchu.

Kierownica obszyta jest alcantarą. Na godzinie 12 niczym w rajdowych samochodach jest pasek oznaczający pion kierownicy. Terenowe wojaże umilą sportowe fotele z alcantary i skóry.

Ciekawe czy ta wersja będzie tak samo dobrze sobie radzić w terenie jak jego transsyberyjski wzorzec?!

Tadek

Znajdź Porsche dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.