Citroen Hypnos - samochód jak ze snów

Na paryskim salonie samochodowym Citroen przedstawi koncept dużego miejskiego SUV-a z napędem hybrydowym.

Hypnos to w greckiej mitologii bóg snu. Można domniemywać, że samochód po obejrzeniu szkiców tak właśnie został określony: auto jak ze snów. Czy jest aż tak obłędny?

Patrząc na niego z zewnątrz widać łagodne linie, jakie zastosowano m.in. w Mazdzie CX-7 , czy Infiniti FX . Należy też zwrócić uwagę na linię lusterek bocznych, przechodzących w słupki przednie i dalej w kierunku tylnych lamp, która przywodzi na myśl jelenia zamrożonego w skoku . Przypadek? Jeśli tak, to efektowny.

Z zewnątrz samochód jest raczej konwencjonalny, czego nie można powiedzieć o wnętrzu. Projektant puścił wodze fantazji i stworzył wnętrze tak piękne, tak kolorowe, co zupełnie niepraktyczne. Ale przecież koncept nie ma być praktyczny, ma budzić emocje, zachwycać, porażać pięknem i harmonią we wnętrzu .

Wszystko to w zgodzie z naturą (na miarę możliwości współczesnej techniki). Sercem tego samochodu ma być układ hybrydowy o łącznej mocy 200 KM, dzięki czemu ten niemały "dream-car " ma zadowolić się ledwie 4,5 l/100km paliwa.

Więcej szczegółów poznamy podczas Salonu Samochodowego w Paryżu , który rozpocznie się już za niecały miesiąc.

Znajdź Citroena dla siebie - Autotrader.pl

Marcin Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.