ZaSUVać Sandero po bezdrożach Ameryki

Renault zaprezentowało model Sandero w wersji Stepway przeznaczony na rynki Brazylii i Argentyny. Samochód jest tam oferowany pod marką Renault.

Renault Sandero Stepway prezentuje styl nazwany przez swoją firmę Urban Sport (miejski sport). Samochód stylizowany jest na małą terenówkę, ale oferowany w Europie pakiet SUV ma z nim niewiele wspólnego.

Stepway jest odpowiedzią na na zapotrzebowanie tamtejszego rynku. Podwyższone zawieszenie ułatwia poruszanie się po nieutwardzonych drogach brazylijskiej prowincji, czy argentyńskiej Pampy. Podstawowy i jedyny (w Brazylii) na razie silnik 1,6 l. Hi-Flex o mocy 112 KM powinien być wystarczający w codziennej eksploatacji. Silniki te są dostosowane do zasilania benzyną, alkoholem, lub dowolną ich mieszaniną. W Argentynie Sandero Stepway dostępny jest z silnikiem diesla 1,5 dCi, który pod koniec roku ma zagościć pod maską Dacii Sandero .

Zderzaki z nielakierowanymi dolnymi częściami i czarne obwódki nadkoli to dobry początek, lecz często zamiast obręczy aluminiowych, czy relingów warto zainwestować w boczne listwy chroniące drzwi przed zarysowaniami.

mjl

Chcesz kupić Renault? - sprawdź oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.