Audi R8 Spider przyłapany

W sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia Audi R8 w wersji z miękkim dachem. Auto bez żadnego kamuflażu sfotografowano w jednym z niemieckich miast.

Audi R8 Spider zostało przyłapane w czasie testów w okolicach Nurburgringu i na samym torze. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, auto nie będzie miało nadwozia typu Targa, ale zupełnie miękki dach, bardzo podobny do tego, który przykrywa w deszczowe dni Lamborghini Gallardo Spyder.

Koniecznośc zrobienia przestrzeni dla złożonego dachu wymusiła szereg zmian stylistycznych w porównaniu do wersji coupe. Najbardziej rzuca się w oczy brak tak charakterystycznych dla R8 bocznych paneli przykrywających wloty powietrza. Na nich umieszczony jest zwykle wlew paliwa, który w Spiderze powędrował po prostu na tylny błotnik. Jedyną zakrytą częścią samochodu na zdjęciach jest tylna szyba, ale należy się spodziewać, że tak jak w wersji coupe , także i w roadsterze będzie dumnie prezentować umieszczony pod nią silnik. Diody LED podświetlające komorę motoru (opcja) mogą dawać jeszcze lepszy efekt niż w coupe. W wyśledzonym modelu jest jeszcze kilka detali, które świadczą, że za napęd odpowiedzialny jest nie silnik V8, ale już V10, który w wersji coupe zadebiutuje być może już podczas targów w Paryżu. Przeprojektowany przedni spojler, tylny zderzak i nieco inny dyfuzor świadczą, że rzeczywiście mamy do czynienia z autem jeszcze szybszym niż obecne R8. Z drugiej strony, widziane w prototypowych modelach V10 powiększone boczne wloty powietrza w tym Audi nie wystepują. Pozostaje więc jedynie gdybanie, co niniejszym czynię. Najbardziej prawdopodobne, że Spider będzie po prostu dostępny z tymi samymi silnikami co R8 w wersji coupe.

I jeszcze jedno: miejmy nadzieję, że czarna matowa farba została użyta nie tylko w przedprodukcyjnym egzemplarzu. W takiej szacie ten samochód wygląda genialnie i nie potrafię go już sobie wyobrazić w żadnym innym kolorze.

jk, źródło: carmagazine.co.uk ; motorauthority.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.