Hyundai Genesis

Następca obecnego modelu Coupe, którego poznaliśmy pod postacią samochodu koncepcyjnego o nazwie Genesis będzie wyposażany w silniki R4 turbo, V6 i V8.

Hyundai Genesis Coupe dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych również z turbodoładowanym silnikiem, jednak nie będzie to ostatnia jednostka z doładowaniem, jaką Hyundai umieści pod maską swojego samochodu.

Czterocylindrowy silnik turbo będzie dostarczany przez Global Engine Manufacturing Alliance, czyli wspólne przedsięwzięcie Hyundaia, Mitsubishi i Chryslera. W gamie silników pojawi się również wolnossąca jednostka V6 i motor V8, który ma dysponować mocą 300 KM. W połączeniu z napędem na tylne koła, bogatym wyposażeniem i co najważniejsze rozsądną ceną, może spędzać sen z oczu konkurencji w tym segmencie.

Nieoficjalnie mówi się, że cena coupe nie przekroczy 35 tysięcy dolarów. Debiut wersji seryjnej planowany jest na 2009 rok.

Można domniemywać, że e Europie auto wyposażone będzie w silniki cztero i sześciocylindrowe, a cena nie będzie aż tak kusząca.

Marcin J.L.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.