Znaki drogowe nietypowe

AUSTRALIA

1. Znak ostrzegający przed kangurami spotkać można na wielu drogach Australii, gdzie zwłaszcza nocą często dochodzi do zderzeń z przebiegającymi zwierzętami. Ten został sfotografowany w północnej Tasmanii w Parku Narodowym Narawntapu w górach Asbestos Range. Zwróćmy uwagę na małego kangura wallabi po lewej stronie - czyżby dzięki znakowi czuł się bardziej bezpieczny?

2. Ostrzeżenie przed toksycznymi meduzami (tzw. morskimi osami) sfotografowałem na plaży w Darwin (Terytorium Północne) w Australii. Spostrzegliśmy je co prawda dopiero po kąpieli, ale na szczęście byliśmy tam w lipcu, gdy kąpiel - ale ostrożna! - jest możliwa. Kontakt z parzącymi czułkami meduzy w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci.

3. W tymże Darwin miejscowi rajcy precyzyjnie określili (co do czasu i miejsca) zasady spożywania "likieru" w święta i weekendy (od 12 do 22.30) oraz w dni powszednie (od 16 do 22.30) w parku Bicentennial w pobliżu portu. A my swego czasu narzekaliśmy na PRL-owską sprzedaż alkoholu po 13.!

AUSTRIA

W austriackich Wysokich Taurach na słynnej Grossglockner Hochalpenstrasse (najwyższy punkt Edelspitze 2571 m n.p.m.., czyli trochę więcej niż nasze Rysy) napotkaliśmy znak zwracający uwagę na przemiłe alpejskie gryzonie - świstaki. Nie przeszkadza to niestety "tubylcom" w sprzedaży maści z tłuszczu tych zwierzątek, rewelacyjnej na wszelkie dolegliwości.

Więcej ciekawych znaków znajdziesz na FotoForum

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.