Wielki protest rolników wraca do Warszawy w tym tygodniu. Jest trasa, data i godzina

Choć ostatnio było o nich ciszej, to rolnicy nie przerwali swoich protestów. Na ten tydzień szykują kolejny wielki protest w Warszawie. Poznaliśmy już datę manifestacji, a także dokładne miejsce, gdzie się odbędzie.

Traktory na drogach, blokady, napięta atmosfera na granicy z Ukrainą i wielkie manifestacje rolników to w tym roku już powszechna sprawa. Polską wstrząsnęło już wiele takich protestów, a kierowcy najbardziej odczuli blokady najważniejszych dróg w kraju, z kolei warszawiacy doświadczyli "gwiaździstego marszu". Manifestacje odbywały się także w innych dużych miastach Polski. Co ważne, protesty wstrząsają całą Unią Europejską. Rolnicy nie odpuszczają walki o swoje i w tym tygodniu znowu pojawią się w stolicy. Utrudnień w ruchu możemy spodziewać się w piątek 10 maja.

Wielki protest rolników w Warszawie. Dlaczego rolnicy protestują?

NSZZ „Solidarność" oraz NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność" w ramach sprzeciwu wobec agresywnej polityce klimatycznej wdrażanej przez Unię Europejską organizują manifestację pod hasłem: „Precz z Zielonym Ładem", która odbędzie się 10 maja 2024 roku w Warszawie. Zaczynamy na placu Zamkowym o godz. 12. Do zobaczenia w Warszawie!

- zapowiedzieli sami zainteresowani z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" na swoim oficjalnym Facebooku. Atmosfera może być napięta. W marcu, kiedy rolnicy masowo pojawili się w stolicy doszło do starć z policją. Mamy nadzieję, że w piątek będzie spokojnie. Niemniej polecamy omijać centrum i miejsca, gdzie sytuacja może eskalować. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie znaleźć się w epicentrum zdarzeń.

Protest rolników w Warszawie 10 maja - godzina i trasa

Wszystko rozpocznie się w piątek 10 maja o godzinie 12 na placu Zamkowym w Warszawie. To historyczne serce miasta, dlatego miejcie na uwadze, że maszyny rolnicze i sami rolnicy będą musieli na starówkę dojechać. To oznacza, że korków i utrudnień w ruchu możemy się spodziewać już od rana.

Rolnicy nie będą cały czas pod Kolumną Zygmunta. Ruszą w kierunku Sejmu na ulicy Wiejskiej, a pewnie i Kancelarii Premiera na Alejach Ujazdowskich. Mają przejść przy przedstawicielstwie Komisji Europejskiej przy ul. Świętokrzyskiej. To oznacza, że w piątek 10 maja lepiej w ogóle nie zapuszczać się do centrum Warszawy.

Zobacz wideo Zapytaliśmy rolników, czy produkty z Ukrainy odbiegają jakościowo od naszych? "Moje maliny spadły z krzaka" [SONDA]

Jak unikać utrudnień w ruchu? Zdaj się na popularną nawigację

Najprościej byłoby po prostu tego dnia nie ruszać się w ogóle w okolice protestów. Jeśli musicie się pojawić w centrum, to zdecydowanie najlepiej pojechać tam metrem. Metro jest odporne na korki, utrudnienia, protesty i biegi. Powinno sobie też poradzić z rolniczą blokadą. A jeśli musicie jechać samochodem to... Polecamy przed jazdą włączyć którąś z popularnych aplikacji na telefonie, które monitorują rzeczywisty ruch i pokazują utrudnienia na drodze. Na pewno macie na swoim smartfonie Google albo Apple Maps. Na mapach można śledzić w czasie rzeczywistym, jak wygląda sytuacja na drodze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.