Kierowca BMW wywinął niebezpieczny numer na przejeździe kolejowym

Wyprzedzanie na przejeździe kolejowo-drogowym to bardzo kiepski pomysł. Pewien kierowca BMW serii 3 przekonał się na własnej skórze do czego może doprowadzić taki manewr. Szczęśliwie skończyło się tylko na rozbiciu auta i uszkodzeniu rogatki.

Do sieci trafiło nagranie zdarzenia, które 13 lutego bieżącego roku miało miejsce w Białej Pajęczańskiej (woj. łódzkie). Na filmie opublikowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. widzimy, jak przez strzeżony przejazd kolejowo-drogowy przejeżdżają samochody. Kiedy osobowe Renault przejechało na drugą stronę, a z przeciwnej strony pojawia się ciężarówka z długą naczepą, nic nie wskazuje, że za moment w tym miejscu dojdzie do niebywałej sytuacji. 

Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Kiedy ciężarówka zjeżdża z przejazdu, z lewej strony nagle pojawia się srebrne BMW wypadające z jezdni i rozbijające się o elementy infrastruktury. Zmotoryzowany ewidentnie zlekceważył przepisy ruchu drogowego obowiązujące w rejonach przejazdów kolejowych. Kierowca poruszający się z dużą prędkością postanowił wyprzedać inne pojazdy nie zważając na zbliżanie się do przejazdu. Musiało go jednak zaskoczyć jadące z naprzeciwka Renault, dlatego aby uniknąć zderzenia czołowego odbił w lewo kierując się na pobocze. BMW przejechało przez torowisko i zatrzymało się w rowie uszkadzając wcześniej mechanizm rogatki.

 

Z informacji zawartej pod opublikowanym filmem dowiadujemy się, że uszkodzoną po zdarzeniu rogatkę trzeba było naprawić, co powodowało dalsze utrudnienia dla kierowców. Na czas naprawy zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa postawiono znak "STOP" i tablice z informacją o uszkodzonej rogatce. Pociągi w tym miejscu zwalniały do 20 km/h. Wiadomo, że sprawa ta została przekazana policjiWięcej o niebezpiecznych zachowaniach kierowców piszemy na Gazeta.pl.

Mandaty za wykroczenia na przejeździe kolejowym

Przypominamy jakie kary finansowe grożą kierowcom łamiącym przepisy w obszarze przejazdów kolejowych:

  • 2000 zł – wjazd na przejazd kolejowy, kiedy nie ma za nim wystarczająco dużo miejsca do jego opuszczenia;
  • 1000 zł – wyprzedzanie na przejeździe kolejowym lub przed nim; wyprzedzanie przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe lub przed nimi;
  • 300 złotych – zatrzymanie się na przejeździe kolejowym lub tramwajowym oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu; nieusunięcie pojazdu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym;
  • 250 złotych – omijanie innego pojazdu, który czeka na otwarcie ruchu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym, jeżeli wymaga to wjechania na część jezdni przeznaczoną do jazdy w przeciwnym kierunku;
  • 100 złotych – naruszenie zakazu postoju przed lub za przejazdem kolejowym na odcinku od przejazdu do słupka wskaźnikowego z jedną kreską.
Zobacz wideo
Więcej o: