Nowy policyjny radiowóz na służbie. Łatwo go dostrzeżesz, bo jest duży i fluorescencyjny

Oddział Prewencji Policji w Białymstoku otrzymał nowy radiowóz. Wszędobylski pickup oznakowany rzucającymi się w oczy jaskrawymi barwami, będzie stanowił wzmocnienie techniczne funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Białostoccy policjanci odebrali kolejny nowy samochód. Tym razem mowa o półciężarówce z zabudową skrzyni ładunkowej o uniwersalnym charakterze zastosowań. Isuzu D-MAX jest zbudowanym na ramie użytkowym autem japońskiej produkcji o terenowych właściwościach jezdnych. Pod maską pracuje wysokoprężny silnik o pojemności 1900 cm3 i mocy 163 KM, który został połączony z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Więcej o nowym sprzęcie służb piszemy na Gazeta.pl.

Pickup kosztował 273 798 zł

Isuzu D-MAX oprócz umiejętności przewożenia cięższych ładunków i dużej sile uciągu, potrafi zapewnić również komfort bliski pojazdom osobowym. Kabina przeznaczona dla pięciu osób oferuje dużo miejsca, a skrzynię ładunkową za sprawą specjalnej akcesoryjnej nadbudówki można zamknąć i transportować w niej rozmaity sprzęt. Z informacji zawartej w policyjnym komunikacie prasowym możemy się dowiedzieć, że koszt nabycia pojazdu wyniósł 273 798 złotych. Radiowóz zakupiony z programu operacyjnego został sfinansowany w całości przez Komendę Główną Policji.

Nowy radiowóz zauważysz z daleka

Pickupa oznakowano nowym standardem barw złożonych z kilku kolorów. Do dotychczasowego srebrno-niebieskiego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory fluorescencyjne, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszły także zmiany w oświetleniu uprzywilejowania, uzasadnione poprawą widoczności niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Liczba świateł została zwiększona i oparta na technologii oświetlenia ledowego.

Zobacz wideo 14 nowych radiowozów w lubelskim garnizonie policji
Podoba ci się nowy standard kolorystyki oznakowanych radiowozów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.