Mini Tesla Cybertruck to ukraiński eksperyment

Tesla Cybertruck rodziła się w bólach. Tego samego pewnie nie da się powiedzieć o ukraińskiej mini-wersji tego auta. Muskowi trzeba niestety oddać jedno. Nawet oryginalny elektryczny pick-up nie jest tak niedoskonały, jak ta kopia.

Tesla Cybertruck wydaje się mocno geometryczna? Z pewnością tak. Jej ukraiński klon jeszcze mocniej stawia jednak na linie zarysowane przy pomocy ołówka, linijki i ekierki. A w tym punkcie dopiero zaczynają się ciekawostki dotyczące tego auta.

Zobacz wideo Skoczek-nielot w BMW próbował przejechać rondo. Teraz grożą mu trzy lata więzienie

Ukraińska miniatura ma zarys oryginalnej Tesli i kilka ciekawych akcentów

Sytuacja na Ukrainie jest ciężka. To nie ulega wątpliwościom. Ukraińców nie odpuszcza jednak pomysłowość połączona, zdaje się, z poczuciem humoru. W serwisie Facebook pojawiły się bowiem zdjęcia Tesli Cybertruck w wersji wykonanej przez ukraińskiego Adama Słodowego. Samochód mocno przypomina amerykańskiego pick-up`a o napędzie elektrycznym. Jest jednak nieco mniej udaną i przede wszystkim mniejszą wersją.

Ukraiński "prototyp" Cybertrucka powstał z metalu i tworzyw sztucznych. Identycznie jak amerykański pierwowzór ma trójkątny dach, wąskie światła przednie i surową formę. Nawet trochę za surową. Bo budowniczy tego auta zagubił np. wcięcie zaczynające się poniżej linii okien. I najwyraźniej nie miał też dużych umiejętności. To widać na zdjęciu pokazującym ramę. Skorodowaną i mało estetycznie poheftowaną kolejnymi spawami.

Mini-Cybertruck z Ukrainy jest dopracowywany czy porzucony?

W przypadku ukraińskiej Tesli dwie rzeczy budzą znak zapytania. Pierwsza z nich dotyczy stanu pojazdu. Ciekawe czy projekt został porzucony przed szopą, czy prace nad nim dopiero trwają? Stąd właściciel wybrał takie miejsce do zaparkowania auta. Po drugie zastanawiać może rodzaj zastosowanego w aucie napędu. Ciekawe czy ukraiński mini-Cybertruck też jest elektrykiem? To raczej wątpliwe. A skoro miałby odrzucić zasilanie mocą prądu, ciekawe, z jakiego auta zapożyczyłby silnik spalinowy. Odpowiedzi na te pytania pewnie jednak nigdy nie poznamy.

Elon Musk co prawda mówił o tym, że stworzenie mniejszej wersji Cybertrucka ma sens. Jednak nie takie auto miał pewnie na myśli. Tym bardziej że nawet oryginalny pick-up nie jest tak niedoskonały, jak ta kopia.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.