Nowy nieoznakowany radiowóz w Radomiu. Uwaga na czerwoną Kię Ceed

Nowy samochód zasilił flotę Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. To nieoznakowana Kia Ceed w kolorze czerwonym, która kosztowała 140 tys. zł. Połowę pieniędzy na zakup pojazdu przekazał samorząd.

Flotę pojazdów Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zasilił nowy samochód osobowy, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów. To Kia Ceed w rzucającym się w oczy czerwonym kolorze nadwozia, wyposażona w ukryte oświetlenie i sygnały dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego. Auto ma służyć mundurowym jako narzędzie w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom Radomia. O nowoczesnym sprzęcie służb mundurowych więcej piszemy na Gazeta.pl.

Niepozorny kompaktowy hatchback

Kompaktowy hatchback jest napędzany 4-cylindrową jednostką z turbodoładowaniem. Silnik benzynowy 1.5 T-GDI rozwija moc 160 KM i 253 Nm. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach 7DCT, przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8,6 s, a prędkość maksymalna dochodzi do 210 km/h. Napęd trafia na przednią oś. Średnie zużycie paliwa podawane przez producenta jest obliczone na 5,8-6,1 l/100 km.

Połowię pieniędzy na zakup przekazał samorząd

Radiowóz kosztował 140 tys. zł. Jego zakup został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla policji. Program ten zakłada, że połowę wartości stanowią fundusze przekazane przez samorząd, natomiast pozostała połowa to fundusze z budżetu policji. W tym przypadku zakup dofinansowała Gmina Miasta Radomia.

Uroczyste przekazanie radiowozu odbyło się w czwartek 14 grudnia przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski wręczył kluczyki do pojazdu Komendantowi Miejskiemu Policji w Radomiu insp. Konradowi Krakowiakowi.

Zobacz wideo Policja kupiła 100 radiowozów oznakowanych nowym standardem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.