Wjechał w latarnię i roztrzaskał przystanek. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu

Zarzuty spowodowania wypadku i kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszał 32-latek, który uderzył w latarnię i przystanek w Kraśniku (woj. lubelskie). Mężczyzna prowadząc Opla Astrę miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem osoby prowadzącej auto pod wpływem alkoholu, miało miejsce w Kraśniku. Mężczyzna prowadzący samochód osobowy na ulicy Urzędowskiej nie opanował pojazdu i uderzył w słup oświetleniowy oraz przystanek autobusowy. W pojeździe znajdowały się dwie osoby.

Podróżujący osobówką nie pamiętali, który z nich prowadził 

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze, po przyjeździe na miejsce wskazane w zgłoszeniu, zastali tam dwóch mężczyzn. Z relacji mundurowych wynika, że żaden z nich nie mógł sobie przypomnieć kto kierował pojazdem. Obu mężczyzn przewieziono do szpitala z obrażeniami powyżej dni siedmiu, a następnie po konsultacji medycznej zatrzymano.

Ostatecznie do prowadzenia samochodu przyznał się 32-letni mieszkaniec gminy Urzędów. Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało u mężczyzny ponad 3 promile. Zatrzymany potwierdził, że odpowiada za spowodowanie wypadku będąc w stanie nietrzeźwości.

Pijany kierowca zagraża sobie i innym

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Mężczyzna odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości naraził nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również kolegi oraz innych uczestników ruchu drogowego. W związku z popełnieniem przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, w konsekwencji może zostać pozbawiony wolności do 2 lat, otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych na minimum 3 lata, a także otrzymać karę finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5000 zł. O pijanych kierowcach więcej piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policja kupiła 100 radiowozów oznakowanych nowym standardem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.