Ciężarówka przewróciła się na ekspresówce S17. Już wiadomo, kto był sprawcą

"Kierowca ciężarowego mercedesa na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń po tym jak samochód, którym kierował przewrócił się na trasie S17 na wysokości Józefowa (gm. Górzno)" - informuje podkom. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji. Funkcjonariuszom udało się już ustalić przebieg zdarzenia oraz sprawcę.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę 9 sierpnia o godzinie. 1.00. Jak wynikało ze zgłoszenia przyjętego przez dyżurnego garwolińskiej komendy, na trasie S17 w Józefowie (gm. Górzno) na pasie w kierunku Lublina przewrócił się samochód ciężarowy. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy drogówki oraz patrole wspomagające.

Zobacz wideo

Pechowa wywrotka

Wkrótce policjanci ustalili przebieg zdarzenia i odkryli jego przyczynę. Okazało się, że kierowca przewróconej ciężarówki wjechał na leżące na jezdni koło innego ciężarowego pojazdu. Zadziałało ono niczym próg zwalniający, przez co Mercedes z naczepą gwałtownie podskoczył, a kierowca stracił nad nim panowanie. Zestaw po chwili przewrócił się i wylądował na barierach pomiędzy pasami ruchu.

Policjanci ruchu drogowego natychmiastowo rozpoczęli wyjaśnianie, w jakich okolicznościach koło znalazło się na jezdni. Na efekty dochodzenia nie trzeba było długo czekać. Jak informuje podkom. Małgorzata Pychner, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie - "Na stacji paliw w Gończycach, oddalonej o kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, policjanci zauważyli pojazd ciężarowy, w naczepie, którego brakowało jednego koła. Funkcjonariusze dotarli do kierowcy i ustalili, że to on był sprawcą przewrócenia tira".

Kierowca zestawu, od którego odpadło koło, został już ukarany. "Na mieszkańca powiatu tomaszowskiego nałożono mandat w wysokości 1500 zł i 12 punktów karnych" - dodała podkom. Pychner. Policjanci do czasu udrożnienia ruchu, zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz pomagali usunąć jego skutki. Więcej informacji dotyczących działań policji znajdziesz także na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.