Bugatti zapowiada specjalnego Chirona. Prawdopodobnie będzie ociekać złotem

Marka Bugatti opublikowała w mediach społecznościowych zapowiedź nowego samochodu. Nie chodzi o całkiem nowy model, a o kolejną wersję dobrze znanego Chirona. Z tajemniczego teasera możemy jedynie wywnioskować, że motywem przewodnim będzie kolor złoty.

Co pokazało Bugatti w zapowiedzi kolejnej wariacji na temat Chirona? Na filmie widać zacieniony, charakterystyczny profil nadwozia hipersportowego pojazdu, a za autem znajdują się łuki i złociste oświetlenie. Następnie widać osobę idącą w kierunku samochodu. Bugatti dodatkowo podzieliło się zdjęciem czarnej karty, na której widnieje szkic Chirona wykonany złotym pisakiem. Jeden z hashtagów pod postem na Instagramie to #GoldenEra. Wszystko to wskazuje, że należy spodziewać się wozu obfitującego w kolor złoty. Nie wykluczone również, że w aucie mogą pojawić się elementy wykonane ze drogocennego szlachetnego metalu. Więcej newsów o nowych samochodach znajdziesz na Gazeta.pl

 

2022 rok był rekordowy dla Bugatti

Warto wiedzieć, że Bugatti prawie zakończyło produkcję Chirona zaprezentowanego w 2016 roku. Firma ogłosiła w październiku 2022 roku, że pozostało jej tylko 100 egzemplarzy do zbudowania. W samym 2022 roku Bugatti dostarczyło klientom rekordową liczbę 80 pojazdów. Co więcej, firma uruchomiła również program sprzedaży aut używanych, aby pośredniczyć w transakcjach między sprzedawcami poprzednich wersji, a nowymi nabywcami. Samochody przechodzą 110-punktową kontrolę przed zmianą właściciela.

Łącznie powstanie 500 sztuk Chirona, w tym unikalne warianty pojazdu, do których najpewniej będzie należeć tajemniczy Chiron, o jakim mowa w tym artykule. Następca modelu Chiron jest w przygotowaniu, a twórcy premierę tego samochodu szykują na 2024 rok. Pojazd będzie pierwszym modelem należącym do marki Rimac, która kupiła Bugatti.

Bugatti Chiron to auto francuskiej produkcji. Napędza je 16-cylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 8 litrów, która przy wsparciu czterech turbosprężarek generuje moc 1500 KM i 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W efekcie sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie wynosi 420 km/h. Bo zdjęciu blokady Chiron potrafi osiągnąć prędkość prawie 490 km/h. Nie bez powodu więc prędkościomierz jest w tym pojeździe wyskalowany do 500 km/h.

Zobacz wideo Kierowca Lamborghini pędził 224 km/h po autostradzie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.