18-letni fan wieczornego "upalania" szarżował przy galerii. Wpadł w ręce drogówki

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 18-letniego kierowcę Seata. Młody mężczyzna przykuł uwagę stróżów prawa swoją brawurową jazdą wokół galerii handlowej oraz na pobliskim parkingu. W związku z tym funkcjonariusze ukarali go mandatem, a także zatrzymali dowód rejestracyjny jego samochodu.

W środowy wieczór policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego patrolując rejony galerii handlowych oraz przyległe ulice zauważyli Seata. Pojazd poruszał się na parkingu oraz dookoła galerii z prędkością, która mogła stwarzać zagrożenie zarówno dla innych kierowców, jak i pieszych. Postanowili go natychmiast zatrzymać. Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

18-latek dostał mandat i stracił dowód rejestracyjny

Okazało się, że za kierownicą Seata siedział 18-letni ostrołęczanin. Niestety, młody kierowca nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojej jazdy. Policjanci zwrócili uwagę także na stan techniczny jego samochodu. Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański - "Sprawdzenie Seata, którym mężczyzna się poruszał, wykazało, że jego stan techniczny był niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków technicznych pojazdów. 18-latek został ukarany wysokim mandatem karnym, został mu również zatrzymany dowód rejestracyjny. Otrzymał również zakaz dalszej jazdy pojazdem niezgodnym z obowiązującymi przepisami".

Mandat za zbyt głośny wydech

Prawdopodobnie 18-latek został ukarany za modyfikacje układu wydechowego, który był za głośny. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w załączniku nr 1 określa, że poziom hałasu zewnętrznego dopuszczony w przypadku samochodu osobowego o zapłonie iskrowym (czyli auta z silnikiem benzynowym) wynosi 93 dB. W przypadku auta wyposażonego w silnik diesla możliwe jest uzyskanie pomiaru na poziomie 96 dB. Przekroczenie tych wartości sprawia, że pojazd nie spełnia warunków technicznych.

Jeżeli policjant uzna, że występuje uzasadnione prawdopodobieństwo, że układ wydechowy nie spełnia wymogów głośności, może nałożyć na kierującego mandat w wysokości 300 zł. Poza tym funkcjonariusze zatrzymają dowód rejestracyjny pojazdu, a w skrajnym przypadku wycofają go z ruchu.

Zobacz wideo

Zero tolerancji dla piratów drogowych

Kom. Tomasz Żerański przekazał, że ostrołęccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo oraz wypoczynek nocny mieszkańców, będą kontynuować działania mające wyeliminować z ruchu piratów drogowych - "We wskazane miejsca zostanie skierowana zwiększona ilość policyjnych patroli, zarówno tych oznakowanych, po cywilnemu oraz policyjnych motocykli. W razie potrzeby zostanie wykorzystany również policyjny dron z którego nagrania trafią do ostrołęckiego Zespołu do Spraw Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych".

Jednocześnie oficer prasowy zaapelował do kierowców o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - "Przypominamy, że na drodze nie są sami, chwila beztroski, chęci zaimponowania przed kolegami może mieć tragiczny finał i w przypadku spowodowania poważnego wypadku drogowego łączyć się ze spędzeniem wielu lat w zakładzie karnym".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.