Kierujący skuterem zginął w wypadku. Pierwszeństwo wymusił 18-latek jadący BMW

18-letni kierowca samochodu osobowego skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego śmiertelnych obrażeń doznał 37-latek podróżujący skuterem.

Respektowanie na jezdni oznakowań oraz panujących zasad określonych w kodeksie drogowym to podstawa bezpiecznej jazdy. Błędne interpretowanie reguł lub lekceważący stosunek do przyjętych prawem zasad prowadzi do nieszczęśliwych zdarzeń. Jednym z powszechnych przewinień na policyjnej liście jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Takiej właśnie sytuacji w miejscowości Lipniak w województwie lubelskim, dopuścił się kierujący BMW serii 5. Więcej o zdarzeniach drogowych piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Tragedia na drodze w Lipniaku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 2 lipca około godziny 16:45 na drodze gminnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy zamieścili komunikat na temat tego zdarzenia wynika, że kierujący sedanem marki BMW jadąc od strony Lublina, wykonywał manewr skrętu w lewo. Swoją nieuwagą doprowadził do zderzenia ze skuterem prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku. Mężczyzna podróżujący jednośladem doznał poważnych obrażeń i był reanimowany na miejscu. Niestety, życia 37-letniego mieszkańca Lublina nie udało się uratować. Wiadomo, że 18-latek był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny. W czynnościach brał udział również biegły. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia lubelska policja. Ciało ofiary wypadku zabezpieczono na sekcję zwłok.

Nie wolno wymuszać pierwszeństwa

Dojeżdżając do skrzyżowania z zamiarem skrętu, lub planując wykonać manewr zjazdu z jezdni w drogę podporządkowaną czy na teren posesji, zawsze należy być ostrożnym i przestrzegać zasad związanych z pierwszeństwem przejazdu. Zachowanie czujności oraz stosowanie się do przepisów, jak również do znaków, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zobacz wideo Motocykl wbił się w osobówkę przez nieustąpienie pierwszeństwa podczas skrętu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.