W Wygodzie będzie wygodnie. Rozbudowa DK63 między drogami S8 i S61

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała właśnie o rozpoiczęciu rozbudowy DK63. To lokalna droga, ale ważna. To ostatni odcinek tej trasy pomiędzy węzłami na S8 i S61, który zostanie rozbudowany.

DK63, czyli droga krajowa nr 63 jest dobrze znana kierowcom wschodniej Polski. Ma 410 km i przebiega przez cztery województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. W tym regionie kraju to ważna droga. Przecina ją m.in. droga ekspresowa S8, a w przyszłości będzie także połączona z wciąż powstającą na wschodzie autostradą A2. GDDKiA poinformowała właśnie o rozbudowie DK63. Więcej o drogach w Polsce piszemy na stronie głównej gazeta.pl.

Zobacz wideo

Rozbudowa drogi krajowej nr 63

Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy ok. 2,6 km DK63 przechodzącej przez Wygodę. To ostatni odcinek tej trasy pomiędzy węzłami na S8 i S61, który zostanie rozbudowany

- podaje GDDKiA w najnowszym komunikacie. Odcinek, na który Wojewoda Podlaski wydał ZRID, zakończy modernizację DK63 między węzłem Zambrów Zachód na drodze S8 a węzłem Łomża Południe na drodze S61. Odcinek łączy się ze zrealizowanym w ramach budowy drogi S61 Łomża Południe – Łomża Zachód odcinkiem drogi krajowej nr 63. O "ZRID" piszemy na Moto.pl często. To Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Jest kluczowy dla każdej budowanej drogi, ponieważ umożliwia rozpoczęcie pracy w terenie. Oznacza, że koniec z planowaniem, czas na prawdziwą budowę.

Rozbudowa drogi krajowej nr 63 - co jest w planach?

Rozbudowa ma być sfinansowana ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą będzie konsorcjum czterech firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego, UNIBEP, VALUE ENGINEERING oraz PNOL.  

GDDKiA podaje, że wraz z rozbudową droga zostanie wyposażona w zatoki autobusowe, ścieżkę pieszo – rowerową, dodatkowe jezdnie, nowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz stację ciągłego pomiaru ruchu. Przebudowane zostaną przepusty, a istniejący most zastąpiony przepustem. Skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1938B na Modzele zostanie wykonane jako rondo, a pozostałe skrzyżowania przebudujemy. 

Więcej o: