71-latka jechała autem z otwartymi drzwiami. Sądziła, że coś stało się z lusterkiem

Otwarte szeroko drzwi w samochodzie będącym w ruchu nie są powszechnym widokiem. Z taką sytuacją spotkali się puławscy policjanci, którzy na widok Fiata Pandy jadącego z otwartymi drzwiami, przystąpili do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze z puławskiej drogówki patrolujący w niedzielę 23 lipca teren gminy Puławy, w miejscowości Góra Puławska (woj. lubelskie) zauważyli przemieszczającego się po drodze czerwonego Fiata, w którym tylne lewe drzwi były otwarte. Jazda w taki sposób jest niedozwolona ponieważ zagraża bezpieczeństwu. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. O nietypowych zdarzeniach drogowych piszemy codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Kierująca sądziła, że ma zepsute lusterko

Samochodem kierowała 71-letnia kobieta. Jak czytamy w komunikacie prasowym, mieszkanka powiatu puławskiego była bardzo zaskoczona faktem, że jechała samochodem mając otwarte drzwi. Dzięki interwencji mundurowych wyjaśniła się natomiast sprawa dziwnego widoku w lusterku. Seniorka przyznała policjantom, że w trakcie jazdy patrząc w lewe zewnętrzne lusterko przez cały czas widziała drzwi, ale sądziła, że doszło do uszkodzenia lusterka.

Używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu

Kontrola drogowa absolutnie nie mogła zakończyć się pouczeniem. 17 września 2022 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Do katalogu wykroczeń prowadzono maksymalną karę 15 punktów za najcięższe wykroczenia drogowe, do których zalicza się m.in. używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim.

Policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego za popełnione wykroczenie wypisali 71-latce mandat, a na jej indywidualne konto wpłynęło aż 15 punktów karnych. To właśnie konsekwencje używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim (mówi o tym art. 60. [Zakazy używania pojazdu] - Prawo o ruchu drogowym). Taryfikator mandatów za to przewinienie przewiduje 200 zł kary finansowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.