Zenek Martyniuk kupił starą beczkę. Kiedyś takim mercedesem jeździli jego koledzy

Nie jest tajemnicą, że Zenek Martyniuk od lat gustuje w mercedesach. Znany piosenkarz disco polo jest właścicielem kilku aut z gwiazdą na masce, a teraz do kolekcji dołożył kolejny wóz. Tym razem kupił klasyczny model W123, potocznie nazywany beczką.

Zenek Martyniuk to wielki fan motoryzacji, a szczególnie miłośnik mercedesów. Na niemieckich autach klasy premium nigdy się nie zawiódł, co sam zresztą potwierdzał w różnych rozmowach z mediami. Przed laty lider zespołu Akcent nawet nagrał piosenkę, w której zaśpiewał o swojej ulubionej marce: "Mercedesy wiozą nas, bo tam dla nas lepszy czas, bo tam czeka lepszy czas – dobry czas". Więcej ciekawostek o zamiłowaniach artystów polskiej sceny muzycznej znajdziesz na Gazeta.pl.

Martyniuk takim autem kiedyś jeździł z kolegami

Zamiłowanie do samochodów z gwiazdą w logo po raz kolejny dało o sobie znać. Piosenkarz spełnił następne ze swoich motoryzacyjnych marzeń i kupił klasycznego Mercedesa W123. Artysta, który na swoje koncerty przyciąga tłumy i prostą muzyką porywa ludzi do tańca, wybrał ten samochód nie bez powodu. Model W123 zwyczajnie dobrze mu się kojarzy. 

Mam sentyment do tej marki, jeździłem kiedyś z kolegami, którzy mieli właśnie taki model 123 i właśnie też chciałem mieć taki... Można co dzień jeździć, jest bardzo komfortowy

— powiedział Zenek Martyniuk podczas odbioru mercedesa z firmy w Repkach, która specjalizuje się w sprowadzaniu samochodów z USA.

W123 potocznie nazywany beczką

Mercedes W123 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, który był produkowany w latach 1975-1986. Dlaczego mówiono na niego beczka? Model ten swój pseudonim zawdzięcza modnym obłym kształtom, które otrzymywały samochody na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.

W123 nabyte przez Zenka Martyniuka to dokładnie wersja 240D, napędzana charakterystycznie klekoczącym, niezniszczalnym silnikiem wysokoprężnym. Jednostka ta ma 2.4 litra pojemności i wytwarza moc 72 KM i 137 Nm, która trafia na tylną oś. Ile artystę kosztował ten samochód? Niestety, tego nie wiadomo. Auto z pewnością nie było tanie z uwagi na niezły stan techniczny, w jakim się znajduje. Za sprawny, dobrze utrzymany model na rynku wtórnym trzeba zapłacić minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W 2020 roku Martyniuk kupił Mercedesa R107

Poprzednim interesującym nabytkiem Zenka Martyniuka jest Mercedes 500 SL. Model ten to prestiżowy roadster o oznaczeniu R107. Następca pagody, poprzednik kultowego i nieco częściej spotykanego dziś R129 był przeznaczony przede wszystkim na amerykański rynek i właśnie stamtąd również pochodzi egzemplarz, który w 2020 roku kupił piosenkarz. Pod maską zabytkowego auta pracuje topowy montowany ówcześnie 5-litrowy silnik benzynowy.

Zobacz wideo Policjant kierujący ruchem - tak należy odczytywać wydawane sygnały
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.