S7. Na "siódemce" pojawią się nowe znaki - przydadzą się podczas wakacji

Drogowcy poinformowali, że przy nowo dodanych odcinkach drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim będą montowane nowe znaki. Pojawić mają się jak najszybciej, bo nowe oznakowanie przydać się ma głównie podczas sezonu urlopowego.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podróżujący po świętokrzyskim odcinku „siódemki" otrzymają informacje o głównych atrakcjach turystycznych regionu. Nowe znaki drogowe poinformują m.in. o takich atrakcjach jak Zamek w Chęcinach czy Park Etnograficzny w Tokarni.

Dlaczego tak późno? Drogowcy tłumaczą, że umieszczenia znaków turystycznych stało się możliwe dopiero po zbudowaniu wszystkich odcinków drogi S7 w województwie świętokrzyskim. Wtedy dopiero Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad zgodził się na rozpoczęcie prac nad analizą propozycji lokalizacji tablic oznaczonych symbolem E-22b, zawierających nazwę i symbol atrakcji turystycznej lub zabytku. Ostateczna lokalizacja i same miejsca, które pojawią się na znakach przy drodze, wybrane zostaną dopiero po konsultacji z Regionalną Organizacją Turystyczną.

Zobacz wideo

Pierwsze informacje o atrakcjach turystycznych, w tym przyrodniczych, w regionie świętokrzyskim zostały już umieszczone w punktach obsługi podróżnych w Podlesiu, Smykowie i Klemencicach, które zostały wybudowane przy trasie S7. Montaż oznakowania będzie wymagał wcześniejszego opracowania dokumentacji, uwzględniającej projekty tablic i organizację ruchu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.