23-latka dostała trzy mandaty na pokaźną kwotę. Policjantom powiedziała, że miała stresujący dzień

Pośpiech na drodze nie jest dobrym towarzyszem podróży, a tłumaczenie się stresującym dniem nie usprawiedliwia łamania przepisów. Pewna 23-latka kierująca Renault otrzymała trzy mandaty na łączną kwotę 4000 zł, a na jej konto trafiło 41 punktów karnych. Zostało jej także zatrzymane prawo jazdy.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego z grupy Speed zatrzymali 23-latkę kierującą samochodem marki Renault, która w trakcie jazdy popełniła kilka wykroczeń drogowych. Mieszkanka Gdańska została przyłapana przez funkcjonariuszy patrolujących ulicę Elbląską, na rozmowie przez telefon podczas prowadzenia pojazdu. Dodatkowo pomiar prędkości wykazał, że kobieta jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h, a w pewnym momencie wyprzedziła inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli. Za popełnione wykroczenia młoda kobieta została ukarana trzema mandatami na łączną kwotę 4000 zł, a jej konto zasiliło 41 punktów karnych (za prędkość 2000 zł i 14 pkt, za korzystanie z telefonu 500 zł i 12 pkt, za wyprzedzanie przed pasami 1500 zł i 15 pkt). 

W związku z tym, że 23-latka przekroczyła prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz przekroczyła limit dopuszczalnych 24 punktów karnych, policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak czytamy w komunikacie prasowym, podczas rozmowy z policjantami kobieta tłumaczyła się, że złamała przepisy, ponieważ miała stresujący dzień. Więcej o piratach drogowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Brawura prowadzi do wypadków drogowych

Brawurowa jazda to nie tylko ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, ale także surowa kara z jaką muszą się liczyć nieodpowiedzialni kierujący. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość pozostaje nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Za kierownicą należy być odpowiedzialnym i stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. 

Zobacz wideo Piesza z dzieckiem w ostatniej chwili zatrzymała się przed pasami i uniknęła zderzenia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.