Fiat Panda 4x4 świętuje 40 lat sukcesów edycją specjalną o nazwie 4x40°

Fiat celebruje 40. rocznicę modelu Panda 4x4 wprowadzeniem edycji kolekcjonerskiej liczącej zaledwie 1983 pojazdów. Liczba ta nie jest przypadkowa - wybrano ją na cześć roku, w którym narodziła się mała terenówka.

Od 1983 roku Włosi sprzedali prawie 800 000 sztuk Pandy 4x4, która doczekała trzech generacji. Dziedzictwem zwinnego i niepowstrzymanego malucha z napędem na cztery koła inspirowano się przy tworzeniu jubileuszowego modelu Panda 4x40°. Nowa wersja auta nadal jest dedykowana tym, którzy chcą bezpiecznie poruszać się po drogach gruntowych i zaśnieżonych pojazdem o niewielkich gabarytach. Samochód ten będzie można kupić tylko na czterech wybranych rynkach: włoskim, niemieckim, francuskim i szwajcarskim. Więcej nowości ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Fiat Panda 4x40° został oparty o wersję Panda Cross, charakteryzującą specyficznym wyglądem zderzaków oraz podwyższonym prześwitem. Przełajowego wyglądu dodają czerwone haki holownicze w zderzakach, plastikowe panele ochronne rozmieszczone wokół nadwozia i relingi dachowe. Limitowana edycja otrzymała lakier w kolorze kości słoniowej, wzmocniony 15-calowymi dwukolorowymi felgami Style Wheels i czarnymi obudowami lusterek. Nadwozie jest wzbogacone o lakierowane listwy boczne z czerwonym logo 4x40°, upamiętniające naklejki przedstawiające sylwetki samochodów Pandy oryginalnej i aktualnej oraz plakietkę 4x40° na słupku B.

We wnętrzu także nie zabrakło dedykowanych detali i ozdobników. M.in. siedzenia są oznaczone logotypami wersji specjalnej. Kabina jest 5-osobowa, a wyposażenie zawiera m.in.: regulację wysokości fotela kierowcy, skórzaną kierownicę i gałkę zmiany biegów, radio DAB 7" z ekranem dotykowym z CarPlay/Android Auto, automatyczną klimatyzację, elektryczne i podgrzewane lusterka boczne, czujniki zmierzchu i deszczu oraz tylne czujniki parkowania, przyciemnione szyby. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Pościg za Fiatem Seicento. Uciekinierem 18-latek
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.