Polski ambasador zaliczył kolizję na Węgrzech. Ambasada odnosi się do sprawy

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Węgrzech Sebastian Kęciek uczestniczył w kolizji w Budapeszcie. Jego samochód zderzył się z miejskim trolejbusem. Na szczęście, wszyscy wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Ambasada wydała w sprawie oficjalne oświadczenie.

Do incydentu doszło 15 maja w Budapeszcie. Polski dyplomata, prowadząc służbowy samochód, zderzył się z trolejbusem na jednym z wąskich miejskich skrzyżowań. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak czytamy w oświadczeniu ambasady- "Ambasador o własnych siłach wyszedł z samochodu. Pasażerowie ani kierowca trolejbusu nie doznali żadnych obrażeń, prowadzący samochód ambasador Sebastian Kęciek, który podróżował sam, także nie został poszkodowany". Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Ambasador wdzięczny za troskę i wsparcie

Co więcej, dyplomata nie zasłaniał się immunitetem i poddał się wszystkim procedurom wymaganym przez służby ratunkowe, w tym także badaniu na zawartość alkoholu. W momencie zdarzenia ambasador był trzeźwy. Zgodnie z procedurą obowiązującą na Węgrzech, Kęciek został przewieziony do szpitala na profilaktyczne badania, po których został zwolniony do domu. Do tej pory nieznane są przyczyny kolizji. Węgierska policja jest w trakcie postępowania, które pozwoli wyjaśnić, w jaki sposób doszło do zderzenia.

Kęciek podziękował za wsparcie za pośrednictwem Twittera - "Dziękując za wszelkie życzenia zdrowia i wyrazy sympatii, uprzejmie informuję, że czuję się dobrze i po kontroli w szpitalu, wróciłem wczoraj do domu".

Sebastian Kęciek jest polskim urzędnikiem państwowym i dyplomatą. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych oraz administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także nauk o polityce w Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończył także studia na Europejskiej Akademii Dyplomacji, oraz był stypendystą Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Kształcił się także w Hiszpanii w zakresie zarządzania w administracji publicznej na IESE Business School w Barcelonie.

W latach 2017-2019 był związany z Ministerstwem Edukacji Narodowej, dochodząc od stanowiska eksperta do dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej. W latach 2019-2022 był zastępcą dyrektora i dyrektor Departamentu Koordynacji Projektów Międzynarodowych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie odpowiadał między innymi za analizy z zakresu polityki zagranicznej, dyplomację publiczną i kulturalną oraz koordynację współpracy z korespondentami i mediami międzynarodowymi. Funkcję ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej na Węgrzech pełni od 19 kwietnia 2022 roku.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.