Irmscher zmienił Volkswagena T6.1 w bojowo wyglądającego kampera

Niemiecki tuner samochodów Irmscher przygotował interesujący pakiet ulepszeń do furgonetki Volkswagena. Transporter został wyposażony w szereg akcesoriów zewnętrznych oraz wielofunkcyjny zestaw kempingowy w kabinie.

Volkswagen Transporter T6.1 powstający w poznańskiej fabryce Volkswagena, to pojazd użytkowy produkowany w wielu wersjach o rozmaitym przeznaczeniu. Na bazie Transportera budowany jest m.in. kompaktowy kampervan o nazwie California wyróżniający się bardzo lifestylowym charakterem. Volkswagen jednak nie oferuje modelu T6.1 w odmianie uterenowionej, dlatego Irmscher, a dokładnie oddział firmy Irmscher Van Systems, postanowił to zmienić. Więcej o tuningu samochodów można przeczytać na Gazeta.pl.

T6.1 od znanego tunera przykuwa uwagę surowym wyglądem. Do pojazdu pokrytego dwutonową, matową barwą, został dodany szereg akcesoriów zewnętrznych, które nie tylko służą celom estetycznym, ale także zwiększają możliwości Transportera po zjeździe z asfaltu. O lepszą przyczepność pojazdu do nawierzchni mają zadbać wzmocnione 18-calowe felgi Cross Star obute w terenowe opony Pirelli Scorpion.

Wygląd crossovera nie obawiającego się przeszkód, dodatkowo podkreśla orurowanie chroniące przedni zderzak, pasujące do bocznych stopni progowych ze stali nierdzewnej. Z karoserii zniknęły wszelkie chromowane elementy oraz usunięte zostały oznaczenia producenta. Pas przedni z dodaną lampą LED-ową na orurowaniu prezentuje się złowrogo, a uzupełnieniem całości jest grafika "Cross Irmscher" na nadwoziu.

Zmiany objęły również kabinę, w której zagościł wyjmowany z wnętrza zestaw kempingowy. System o nazwie "i Box" to pakiet, który można zainstalować lub usunąć w 10 minut, przekształcając przestronne wnętrze w przestrzeń mieszkalną. Pakiet ten zawiera składane podwójne łóżko, wyjmowany moduł kuchenny z kuchenką i zlewem, przenośny prysznic i mnóstwo schowków i sakw na rozmaitości. Aby uzyskać lepsze wrażenia z jazdy kamperem, wszystko to można połączyć z podnoszonym dachem i montowaną na boku pojazdu wysuwaną markizą.

Zobacz wideo Test Volkswagena California
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.