Alfa Romeo Giulia Q i Stelvio Q po liftingu z zastrzykiem mocy i nową wersją specjalną

Alfa Romeo kilka miesięcy temu odświeżyła modele Giulia i Stelvio, a teraz uzupełnia gamę o zaktualizowane warianty Quadrifoglio. Sportowe auta zachowały silnik 2.9 V6, którego moc wzrosła o 10 koni mechanicznych.

Alfy Romeo z symbolem czterolistnej koniczyny przeszły modernizację. Giulia i Stelvio oficjalnie debiutują w wersji wyposażenia Quadrifoglio 100th Anniversario. Ta limitowana edycja zostanie wyprodukowana w zaledwie 100 ekskluzywnych egzemplarzach w przypadku każdego z modeli. 

Auta te wyróżniają m.in. specjalne emblematy okolicznościowe, zaciski hamulcowe w kolorze złotym, osłony chłodnicy i lusterka wykonane z włókna węglowego, przeszycia tapicerki w kolorze złotym oraz dekoracyjne elementy wnętrza z karbonu z efektem 3D. Standardem są 19-calowe, polerowane felgi aluminiowe z 5 otworami dla Giulii i 21-calowe dla Stelvio. Dostępne będą trzy malowania: Rosso Etna, Verde Montreal i Nero Vulcano.

 

10 koni mechanicznych więcej

Doładowany benzynowy silnik 2.9 V6 został wzmocniony do 520 KM (+10 KM) i jest połączony z mechanicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, który debiutuje w tej specjalnej serii przygotowanej z okazji premiery. Rozwiązanie to znane z Giulii GTA pomaga poprawić prowadzenie i trakcję samochodu, optymalizując przenoszenie momentu obrotowego, zwiększając stabilność, zwinność i prędkość na zakrętach. Niepowtarzalny dźwięk tym pojazdom nadawać będzie układ wydechowy sygnowany przez markę Akrapovich. Alfa Romeo w komunikacie prasowym nie poinformowała o osiągach odmłodzonych modeli Giulia Q i Stelvio Q.

Zmiany technologiczne są takie same, jak w przypadku wprowadzonych już do sprzedaży Giulii i Stelvio. Mowa m.in. o adaptacyjnym i w pełni diodowym oświetleniu (reflektory przednie w standardzie są matrycowe) i nowej w pełni cyfrowej tablicy wskaźników (12,3-calowy wyświetlacz TFT). W Quadrifoglio, oprócz trzech układów dostępnych w całej gamie Alfa Romeo, Evolved, Relax i Heritage, debiutuje dodatkowo konfiguracja Race.

We wnętrzu wersji Quadrifoglio dominuje ekskluzywne połączenie czarnej skóry i Alcantary, ozdobione wspomnianymi złotymi przeszyciami. Na desce rozdzielczej obok czterolistnej koniczyny pojawia się wyszycie z uroczystym numerem "100", ponownie w charakterystycznym złotym kolorze. Kierownica pokryta jest skórą i Alcantarą z czarnymi przeszyciami i wstawkami z włókna węglowego. Więcej wiadomości na temat nowych samochodów znajdziesz na Gazeta.pl. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.