Alpine kupisz w Warszawie. To drugi salon marki w Polsce

W Polsce rośnie zainteresowanie samochodami Alpine. Grupa Pietrzak odpowiadająca w naszym kraju za dystrybucję aut francuskiej marki, otworzyła salon w Warszawie. Na początek w wersji butikowej.

W Warszawie można obejrzeć i odbyć jazdy testowe samochodami marki Alpine. Grupa Pietrzak uruchomiła w stolicy punkt sprzedaży oraz ekspozycję, która ma miejsce obok salonu samochodowego z autami marki Ferrari, zlokalizowanego przy ul. Wirażowej 21. Aktualnie to wersja butikowa salonu Alpine. Budowa unikalnego, multibrandowego punktu, w którym zaparkują supersportowe samochody różnych marek, zakończy się w 2024 roku.

Dotąd sportowe auta francuskiej marki, która należy do portfolio brandów Grupy Renault, można było podziwiać wyłącznie w Katowicach. Docelowo w Warszawie dostępne będą wszystkie modele znajdujące się w ofercie Alpine – Alpine A110, Alpine A110S, Alpine A110 GT i Alpine A110 R. W 2022 roku klienci na świecie odebrali 3546 egzemplarzy tego niewielkiego, sportowego samochodu. W Polsce w minionym roku sprzedano 34 auta.

Zdecydowaliśmy się na wersję butikową, właśnie dlatego, aby miłośnicy Alpine, których w Polsce przybywa, już teraz mieli szansę na bliskie spotkania z marką w nowej lokalizacji

– wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Pietrzak.

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, pasjonata sportów motorowych. Alpine zostało legendą po tym, jak Alpine A110 Berlinette zwyciężyło dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. W 2017 roku marka Alpine powróciła z nowym samochodem sportowym A110. Opracowany od podstaw model jest wierny ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine - jest kompaktowy, lekki i zwrotny, by zagwarantować największą przyjemność z jazdy.

W materiale wykorzystano zdjęcia producenta

Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Test BMW M3 z nadwoziem kombi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.