Alpine A110 San Remo 73 można zamówić w Polsce. Powstała dla uczczenia pasji rajdów

Alpine A110 świętuje 50. rocznicę zwycięstwa w Rajdzie San Remo i zdobycia przez markę w 1973 roku pierwszego w historii rajdów tytułu mistrza świata producentów. Z tej okazji powstała licząca 200 egzemplarzy seria limitowana Alpine A110 San Remo 73.

Po zaprezentowanej w 2022 roku serii limitowanej Alpine A110 Tour de Corse 75 przyszła kolej na limitowaną serię A110 San Remo 73, stworzoną dla uhonorowania rajdowej historii marki. Tą nową edycją Alpine świętuje 50. rocznicę swojego historycznego momentu w sportach motorowych – zwycięstwa w Rajdzie San Remo i zdobycia przez Alpine w rajdowych mistrzostwach świata najwyższego miejsca na podium w kategorii producentów.

Oprócz wyraźnego odniesienia do przeszłości i hołdu dla osiągnięć marki ta numerowana edycja 200 egzemplarzy nawiązuje do kultowego Alpine A110, zwycięzcy Rajdu San Remo w 1973 roku. Auto wyróżnia się unikalnym designem oraz niespotykaną zwrotnością i wysokimi osiągami, które zawdzięcza swemu zawieszeniu i silnikowi o mocy 300 KM.

Na ten wyjątkowy samochód można złożyć zamówienie w Polsce. Pojazd jest oferowany w cenie 430 000 zł brutto.

Nadwoziem w oryginalnym kolorze Caddy Blue i czarnymi obramowaniami karbonowego dachu wykończonego w czerwonym kolorze, seria limitowana A110 San Remo 73 odtwarza historyczne barwy Alpine Berlinette z 1973 roku. Okolicznościowy napis "San Remo 73", umieszczony na masce, drzwiach i tylnym zderzaku, uzupełniają czarno-białe motywy graficzne na drzwiach. Do tego dochodzą 18-calowe białe błyszczące obręcze kół Grand Prix, zaciski hamulcowe Brembo w kolorze antracytowym, czarne wykończenie reflektorów „Boomerang" oraz umieszczone na błotnikach logo marki i napisy Alpine w czarnym błyszczącym kolorze.

 

We wnętrzu wykończonym tapicerką z mikrofibry z szarymi przeszyciami królują kubełkowe fotele Sabelt Racing, przystosowane do zamontowania wyścigowych, sześciopunktowych pasów bezpieczeństwa z wyhaftowanym okolicznościowym napisem „World Champion 73". Sportową atmosferę wnętrza uzupełniają pedały Sport, aluminiowy podnóżek po stronie pasażera i dywaniki podłogowe Alpine. Na płatach drzwi umieszczono dwie okolicznościowe czarno-białe listwy ozdobne.

Ekskluzywna edycja Alpine A110 San Remo 73, ograniczona do 200 egzemplarzy, jest oznakowana tabliczką „Limited Edition A110 San Remo 73" ponumerowaną od 1 do 200. Edycja dysponować będzie również bogatym wyposażeniem, obejmującym wyczynowy układ hamulcowy, aktywny sportowy układ wydechowy, elektrycznie składane boczne lusterka i wewnętrzne lusterko z funkcją automatycznego zapobiegania oślepieniu, wspomaganie parkowania przodem i tyłem i kamerę cofania oraz system nagłośnienia Audio Focal, a także system telemetryczny Alpine Telemetrics.

Więcej ciekawych newsów na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.