Mandaty na ponad 21 tys. zł i aż 111 punktów karnych. A to nie wszystko

Szereg przepisów naruszył kierowca Volkswagena Golfa uciekający przed policjantami ulicami Włocławka. Za popełnienie kilkunastu wykroczeń drogowych został ukarany mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. A to tylko początek kłopotów 32-latka.

Policjanci z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) opisali w komunikacie prasowym zdarzenie, jako miało miejsce w czwartek 16 marca. Tego dnia funkcjonariusze drogówki podczas patrolowania ulicy Zielony Rynek, zwrócili uwagę na kierowcę Volkswagena Golfa, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego auto miało urwaną tylną wycieraczkę szyby.

Stróże prawa włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie skierowali auto do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadzący pojazd zignorował polecenia mundurowych i rozpoczął ucieczkę. Popełniając szereg wykroczeń drogowych, jazdę zakończył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie wjechał pomiędzy inne auta oczekujące przed sygnalizatorem na zmianę światła. Kiedy już nie miał możliwości jazdy, rzucił się do ucieczki pieszo, ale policjanci zdołali go dogonić i zatrzymać.

Kierowca fiata cinquecento ze Śląska wiózł w bagażniku drzewo o długości dziewięciu metrów. Kierowca cinquecento ze Śląska wiózł w bagażniku dziewięciometrowe drzewo

Uciekinierem okazał się mieszkaniec Włocławka. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy, natomiast narkotest wskazał na obecność substancji narkotycznych w organizmie. Wyszło również na jaw, że 32-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna już poniósł konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy. Za złamanie szeregu przepisów drogowych, między innymi, spowodowanie czterech kolizji, jazdę pod prąd, a także po chodniku, 32-latek otrzymał mandaty na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Co ciekawe, policjanci doliczyli się aż 111 punktów karnych.

Zobacz wideo Pościg ulicami Włocławka za kierowcą VW Golfa

Materiały dotyczące tego wykroczenia trafią do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci sporządzili też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż okazało się, że Volkswagen Golf nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

32-latek odpowie również za przestępstwa (nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożonej 5-letnim więzieniem). Śledczy ustalili, że mężczyzna w ostatnich miesiącach dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych na terenie Włocławka. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą kilkuletniego pozbawienia wolności. 18 marca w sądzie zapadła decyzja o zatrzymaniu włocławianina w areszcie tymczasowym.

Więcej wiadomości na temat piratów drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: