Kolejna ważna zmiana na drodze S7. Przejazd przez most w Zakroczymiu utrudniony

Ważna zmiana na przebudowie odcinka drogi ekspresowej S7 między Czosnowem a Modlinem. Drogowcy wprowadzili zmianę organizacji ruchu na moście w Zakroczymiu. Na przeprawie stanęły sygnalizatory świetlne, które wskazują zmotoryzowanym, którym dokładnie pasem ruchu powinni się poruszać.

Rozbudowa trasy ekspresowej S7 na północ od Warszawy ma usprawnić przejazd nad Bałtyk czy na Warmię i Mazury. Droga na odcinku między Czosnowem za Łomiankami a Płońskiem zyska po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Most na Wiśle w Zakroczymiu będzie miał po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a konstrukcja obiektu zostanie uzupełniona o chodnik.

W związku z prowadzonymi robotami, na moście w Zakroczymiu wyłączona z ruchu została jezdnia w kierunku Gdańska. Kierowcy będą teraz korzystać z sąsiedniej trzypasowej jezdni o zmiennych kierunkach jazdy. Na wyłączonej jezdni rozpocznie się jej przebudowa.

Sygnalizatory nad jezdnią wskażą właściwe pasy ruchu

Jak poinformowali w komunikacie prasowym drogowcy, ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w stronę Warszawy, w zmiennym przekroju 2+1, co powinno zminimalizować utrudnienia. Analogiczne rozwiązanie wprowadzono już na wysokości Czosnowa w rejonie ul. Pańskiej (Czosnów-Dębina). 

Nad jezdnią umieszczone są sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach. Tak jak w tunelu drogowym, wyświetlona zielona strzałka nad pasem ruchu oznaczać będzie możliwość korzystania z niego. Czerwony krzyżyk to zakaz ruchu.

W dni robocze, rano w stronę Warszawy będą dostępne dwa pasy ruchu, a po południu odwrotnie, dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. W weekend oraz dni świąteczne liczba pasów ruchu w danym kierunku będzie zależna od szczytów komunikacyjnych. 

Codziennie w godzinach 11-12 i 23-24, podczas zmian oznakowania kierunków jazdy, ruch może odbywać się po jednym pasie ruchu dla każdego z kierunków. Na całym tym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 50km/h.

Zmiana organizacji ruchu na budowie S7 Modlin-CzosnówZmiana organizacji ruchu na budowie S7 Modlin-Czosnów Fot. GDDKiA

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.