Policjanci z Polski i Niemiec rozbili paserską dziuplę. Wartość skradzionych aut to 1,6 mln zł

Policjanci z Jeleniej Góry wraz z niemieckimi funkcjonariuszami zlikwidowali dziuplę samochodową prowadzoną na terenie legalnie działającej firmy w powiecie lubińskim. Na miejscu znaleziono części pochodzące łącznie z 17 aut o wartości ok. 1,6 mln zł. W trakcie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn. Grozi im wyrok nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec, w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego (woj. dolnośląskie) zlikwidowali dziuplę samochodową. Jak się okazało, paserski proceder trwał tam od kilku lat.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Złodziejska dziupla pełna części z aut o łącznej wartości 1,6 mln zł

Dziupla prowadzona była na terenie legalnie działającej firmy należącej do jednego z zatrzymanych. Przedsiębiorstwo zajmowało się sprzedażą części samochodowych, co pozwalało na zamaskowanie przestępstw i łatwe upłynnianie elementów pochodzących ze skradzionych aut. Jak przekazał mł. asp. Tomasz Nowak - "Mężczyźni pod przykrywką legalnej działalności gospodarczej zajmowali się wprowadzaniem do obrotu części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Nielegalny proceder trwał przez kilka lat".

Na miejscu policjanci zabezpieczyli części pochodzące z 17 pojazdów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Włoch. Policjanci ocenili wartość skradzionych aut, z których usunięte zostały podzespoły, na ponad 1,6 mln zł.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który zajmował się gromadzeniem i wprowadzaniem do obrotu skradzionych części oraz jego 33-letniego kolegę, podejrzanego o udzielenie pomocy przy kradzieży pojazdów.

Zobacz wideo

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Zgodnie z decyzją jeleniogórskiego sądu 34-latka aresztowano na 3 miesiące, a 33-latek został objęty dozorem policyjnym. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyznom grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

OFERTY AVANTI24.PL: "Barely-there french" to HIT. Manicure, który jest subtelny, elegancki i z klasą znów w modzie!

Więcej o:
Copyright © Agora SA