Uwaga kierowcy. Zmiany w organizacji ruchu na budowie S7 Modlin - Czosnów

W związku z rozpoczęciem prac w obrębie obecnego węzła Błonie, który łączy drogę ekspresową S7 z DK85 oraz drogą wojewódzką nr 579, zmieniono organizację ruchu pomiędzy Kazuniem Nowym a Czosnowem.

Utrudnienia, na które mogą natrafić kierowcy, związane są z budową węzła Błonie. Skrzyżowanie S7, DK85 i DW579 zostało zamienione na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Od tego miejsca wyłączona z ruchu została dotychczasowa jezdnia S7 w kierunku Warszawy, przez co kierowcy muszą korzystać z sąsiedniej jezdni. Ruch w kierunku Gdańska przejęła natomiast równoległa do S7 ul. Warszawska, która stała się jednokierunkowa.

Więcej informacji o najważniejszych drogowych inwestycjach przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Na krótkim odcinku obecnej S7, w rejonie ul. Pańskiej (Czosnów/Dębina), ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w stronę Gdańska w zmiennym przekroju 2+1, co zdaniem drogowców powinno zminimalizować utrudnienia. Nad jezdnią umieszczono sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach. Tak jak w tunelu drogowym, wyświetlona zielona strzałka nad pasem ruchu oznacza możliwość korzystania z niego. Czerwony krzyżyk to zakaz ruchu.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

W dni robocze, rano w stronę Warszawy będą dostępne dwa pasy ruchu, a po południu odwrotnie, dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. W weekendy oraz dni świąteczne liczba pasów ruchu w danym kierunku będzie zależna od szczytów komunikacyjnych. 

Na wysokości Czosnowa kierowcy będą mieli do dyspozycji obie jezdnie obecnej S7. Wyjazd z Czosnowa w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego ul. Warszawską będzie zamknięty, a dojazd będzie możliwy po DK7.

OFERTY AVANTI24.PL: Eleganckie buty na specjalne okazje. Skórzane czółenka na niskim obcasie są wygodne i bardzo stylowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.