Nowa hulajnoga od Xiaomi. Ma być komfortowa

Podczas targów MWC w Barcelonie, chiński producent zaprezentował nową elektryczną hulajnogę. Ma nawet dopisek Ultra.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Hulajnogi elektryczne to powszechny widok na ulicach nie tylko polskich miast, ale także europejskich. Popularny środek transportu, na który coraz więcej osób może sobie pozwolić.

Zobacz wideo Pirat drogowy na hulajnodze. 26-latek jechał 73 km/h

Xiaomi zaprezentowało swoją najnowszą hulajnogę na targach MWC W Barcelonie. Nazywa się Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra i ma być komfortowa.

Rama tego pojazdu została wykonana ze stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości. W sumie może wytrzymać ciężar do 120 kg. Do tego wyposażono hulajnogę w światła – białe z przodu i czerwone z tyłu.

W uchwycie znajduje się panel sterowania, dzięki któremu kierujący ma do wybory cztery tryby jazdy. Jednym z nich jest S+, który dodaje mocy i kierujący osiąga maksymalną prędkość 25 km/h w około 4 s., a także tryb bezpieczny dla pieszych, których ogranicza prędkość do 5-6 km/h.

Maksymalna moc hulajnogi to 940 W. Pojazd wyposażono w akumulator litowo-jonowy o pojemności 561,5 Wh. Dzięki temu można przejechać 70 km.

Ciekawostką jest zastosowanie przez producenta podwójnego zawieszenia, co ma minimalizować wibracje i lepiej tłumić nierówności na drodze.

Jakby tego było mało, hulajnoga porusza się na samonaprawiających się kołach o rozmiarze 10 cali – Xiaomi DuraGel Tire. Na czym polega ich samonaprawiająca się funkcja? Otóż po wbiciu się przedmiotu i jego wyciągnięciu, konsystencja gumy sama się zasklepia. Warunek jest jeden, przedmiot nie może mieć więcej niż 3,5 mm średnicy.

Cena nowej hulajnogi Xiaomi ma wynosić 999 euro. Nie ma jednak informacji, przynajmniej na ten moment czy produkt trafi również do oferty polskiego przedstawicielstwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.