Slalom precyzyjny, elementy jazdy szybkiej. Policjanci szkolili umiejętności panowania nad radiowozem

Szybka i dynamiczna jazda, wyjście z niebezpiecznych manewrów, reakcja na nietypowe zdarzenia na drodze. Funkcjonariusze z garnizonu lubuskiego wzięli udział w szkoleniu z doskonalenia technik jazdy samochodem w trudnych warunkach.

Policjanci sukcesywnie podnoszą swoje umiejętności i trenują wypracowane metody panowania nad pojazdami. Trenowanie sprawności w zakresie jazdy samochodem służbowym, jest jednym z ważnych elementów działań szkoleniowych, mających na celu wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów podczas kierowania pojazdem.

Instruktorzy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, przeprowadzili szkolenie adresowane do funkcjonariuszy, którzy pojawiają się jako pierwsi na miejscu zdarzenia, prowadzą pościgi za przestępcami, tworzą posterunki blokadowe, a także przemierzają długie trasy pojazdami służbowymi.

Zobacz wideo Policyjne szkolenie podnoszące umiejętności panowania nad radiowozem

Czego dokładnie uczyli się policjanci? W komunikacie prasowym czytamy, że podczas części teoretycznej uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami techniki i taktyki bezpiecznej jazdy oraz elementami ryzyka. Zwrócono im uwagę na największe zagrożenia i niebezpieczeństwa mogące pojawić się podczas ekstremalnej jazdy oraz przedstawiono jak sobie z nimi radzić. Omówiono najważniejsze systemy bezpieczeństwa używane w samochodach, rodzaje poślizgów, techniki pokonywania łuków i zakrętów oraz wpływ warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni na drogę hamowania.

W czasie zajęć praktycznych na specjalnie przygotowanym torze, policjanci pod okiem instruktorów wykonywali slalom precyzyjny, ćwiczyli na trolejach, gdzie doskonalili opanowanie pojazdu w czasie zjawiskiem nadsterowności i podsterowności oraz trenowali elementy jazdy szybkiej.

Więcej ciekawych wiadomości znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.