Duże zmiany w cenach paliw. Benzyna bezołowiowa jest droższa niż olej napędowy

Analitycy serwisu e-petrol.pl opublikowali najnowszy raport na temat średnich cen paliw na stacjach benzynowych. Olej napędowy przestał być najdroższym paliwem i zamienił się miejscami z benzyną bezołowiową 98.

Najnowsze dane opublikowane przez serwis e-petrol.pl donoszą o zauważalnym spadku średniej ceny oleju napędowego w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Aktualnie olej napędowy kosztuje 7,28 zł, czyli o 17 groszy mniej niż tydzień temu.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściciele samochodów z silnikami Diesla mogą w końcu odetchnąć. Olej napędowy był przez wiele miesięcy najdroższym paliwem przy dystrybutorach. Tymczasem na fotel lidera wskoczyła benzyna bezołowiowa 98. Jak wynika z raportu, średnia cena w tym tygodniu wyniosła 7,40 zł za litr, czyli o 1 grosz więcej niż w ubiegłym tygodniu.

Zobacz wideo

Średnia ceny benzyny 95 również wzrosła. W tym tygodniu za litr trzeba było zapłacić 6,72 zł, a w ubiegłym tygodniu kosztowała 6,67 zł. Nadal najtańszym paliwem jest gaz LPG wyceniany na 3,25 zł za litr, czyli o 1 grosz drożej niż w ubiegłym tygodniu. Analitycy nie wskazali w najnowszym raporcie, czy w kolejnych tygodniach różnice pomiędzy cenami benzyny bezołowiowej i oleju napędowego się zmniejszą.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zaliczają najdłuższą w tym roku serię zniżek - od pięciu dni cały czas spadają. Ropa Brent jest obecnie wyceniana po 82,71 dolarów za baryłkę, czyli jest tańsza o kolejne 0,41 proc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.