Makabryczny wypadek na DK11. Samochód osobowy uderzył w ciężarówkę

Śmiertelny wypadek wydarzył się na drodze krajowej nr 11 niedaleko miejscowości Gołkowice k. Kluczborka (woj. opolskie). 42-latek kierujący Fordem Mondeo wpadł w poślizg na zakręcie i zderzył się z samochodem ciężarowym. Obywatel Ukrainy zginął na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 12, na odcinku drogi krajowej nr 11 pomiędzy miejscowościami Byczyna i Gołkowice, w województwie opolskim. Na kanale "Stop Cham" na YouTube pojawiło się nagranie ukazujące moment feralnego zdarzenia.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wynika z zarejestrowanego materiału, 42-latek kierujący Fordem Mondeo w wyniku nadmiernej prędkości zjechał na lewy pas i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką marki Scania. Siła uderzenia była ogromna. Samochód ciężarowy wraz z lawetą wpadł do rowu, a samochód osobowy rozpadł się na części i znalazł w rowie po drugiej stronie drogi.

Zobacz wideo

Strażacy, którzy dotarli na miejsce jako pierwsi, musieli użyć sprzętu hydraulicznego, żeby uzyskać dostęp do nieprzytomnego 42-latka zakleszczonego w kabinie samochodu. Mężczyznę udało się wydostać i od razu przekazano ratownikom medycznym. Niestety, mimo usilnych starań ratowników, jego życia nie udało się uratować.

Policja poinformowała, że 27-latek kierujący ciężarówką był trzeźwy. Trafił do szpitala z urazem kręgosłupa. Droga krajowa nr 11 była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wraz z prokuraturą zamierzają zbadać dokładne przyczyny wypadku. Z nagrania udostępnionego w sieci wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.