Korek w stylu Wyoming. Owce zblokowały ruch na drodze [WIDEO]

Kowboje, owce i Wyoming. Tak wyglądają niekiedy korki w tym stanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Korki. Nikt ich nie lubi i każdy chciałby się z nich jakoś wykręcić. Jednak korek korkowi nierówny. W takim Wyoming może być np. puszysty.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Jak wygląda polski rynek motoryzacyjny? Odpowiada Fabien Goulmy z Renault

Ogromne stado owiec zablokowało jedną z dróg w okolicach miejscowości Cokeville w stanie Wyoming, powodując korki w okolicy. Incydent, który miał miejsce w zimowy dzień, został nagrany i przesłany do ViralHog:

 

Wyoming, znane jest z ogromnych otwartych przestrzeni i kultury kowbojów, jest dziewiątym co do wielkości stanem w USA, ale ma najmniejszą populację, liczącą mniej niż 600.000 mieszkańców. W rezultacie korki są rzadkością w tamtym miejscu.

Na powyższym filmie widoczny jest kowboj na koniu, który prowadzi stado owiec środkiem drogi (dokładniej 6000 zwierząt). To oczywiście spowodowało opóźnienie dla kierowców, w tym tego, który przesłał film.

Warto zauważyć, że farmerzy w Wyoming nierzadko korzystają z dróg publicznych, aby przeprowadzać swoje stada między pastwiskami. Jest to wręcz tradycja.

Podczas gdy niektórym może się wydawać, że widok owiec blokujących drogę w 2023 roku jest nieco dziwna, dla wielu mieszkańców Wyoming jest to po prostu kolejny dzień z życia stanu, w którym kultura kowbojska wciąż żyje i ma się dobrze.

Takie korki mogą sprzyjać zasypianiu, liczenie owiec w końcu do tego służy. Gorzej, że za kółkiem na drodze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.