Nie było łatwo, ale US w Zakopanem dało radę. Bentley sprzedany po kilku obniżkach ceny

Bentley Continental GT zajęty przez komornika z ramienia Urzędu Skarbowego w Zakopanem znalazł nowego właściciela. Jednak nie było łatwo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Licytacje komornicze to miejsca, gdzie można kupić różne rzeczy w niekiedy okazyjnej cenie. Oczywiście jeśli nie przeszkadza komuś fakt, że wcześniej zostały innej osobie odebrane. Na takich aukcjach można również wylicytować samochody, niekiedy bardzo luksusowe, np. Bentleya Continentala GT.

Zobacz wideo Warty dwa miliony złotych Bentley został skradziony w Niemczech. Odnalazł się na warszawskim Bemowie

Otóż, takiego właśnie Bentleya zajął Urząd Skarbowy w Zakopanem. Samochód został wyprodukowany w 2008 r., posiada silnik W12 o pojemności 6 l i mocy 560 KM. Rzeczoznawca wycenił pojazd 235 tys. zł. Było to pół roku temu.

Auto trafiło na licytację, którego cena wynosiła 176 tys. zł. Jednak nikt się nie zgłosił. Na początku grudnia zeszłego roku ponownie spróbowano sprzedać Bentleya, ale już za cenę 117,5 tys. zł. Jednak ponownie luksusowe auto nie znalazło nabywcy.

Ostatecznie kolejny raz obniżono cenę do 101 tys. zł i właśnie za taką kwotę udało się sprzedać Continentala.

Pytanie w jakim stanie jest obecnie ten samochód? Półroczny przestój u piętnastoletniego samochodu może odbić się negatywnie na kondycji pojazdu. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, to kupujący może jeszcze na tym skorzystać.

Co ciekawe, gdyby nie dało się sprzedać tego samochodu, to cena w dalszym ciągu byłaby obniżana.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.