Android Auto Coolwalk zabrał pewną funkcję. Twórcy chcą ją przywrócić

Wersja Coolwalk Android Auto została już udostępniona. Niestety nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Obecnie aktualizacje są dostępna praktycznie wszędzie. Zegarki, telefony, a nawet samochody łączą się z internetem i pobierane są aktualizacje. Jednak nie zawsze zmiany, które wprowadzają przypadają użytkownikom do gustu.

Zobacz wideo Są takie samochody, wobec których ciężko przejść obojętnie! Prezentujemy Audi e-tron GT

Przykładem takiej nie do końca trafionej aktualizacji jest ta na Android Auto o nazwie Coolwalk. Co ciekawe wiele osób na nią czekało. Otóż, po zaktualizowaniu oprogramowania nie wyświetlają się informacje o pogodzie i temperaturze.

Żeby być konkretnym. Powyższe informacje funkcjonują od początku Android Auto, dawniej w postaci widgetu na ekranie, a później, aż do niedawna na pasku w górnej części wyświetlacza.

Z wprowadzeniem Coolwalk zrezygnowano z paska i wprowadzono widget, który Google nazywa teraz kartą. W założeniu podczas korzystanie z Android Auto w najnowszej wersji można korzystać z wielu programów jednocześnie.

Co ciekawe, wyświetlanie informacji o pogodzie i temperaturze nadal jest dostępne, ale tylko gdy urządzenie jest w orientacji pionowej. W poziomie nie ma takiej opcji.

Wielu użytkownikom nie podoba się to rozwiązanie, a co za tym idzie Google pracuje obecnie nad wprowadzeniem zmian.

Ponoć są rozważane różne wersje wyświetlania, ale na razie nie zdecydowano się na którąkolwiek. Zespół w dalszym ciągu udoskonala swój produkt, zwłaszcza w zakresie przechodzenia pomiędzy kartami.

Firma nie podała też, kiedy Coolwalk będzie dostępny dla wszystkich użytkowników. Zatem podostaje czekać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.