Zuchwała kradzież w Mińsku. Ukradł czołg, ale długo się nim nie cieszył

Nietypowe zgłoszenie do KPP Mińsk Mazowiecki. Ukradziono czołg... policjanci jednak szybko odzyskali zgubę za 3600 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Różne rzeczy można kraść. Właściwie złodzieje mają nieograniczone perspektywy, jeśli są wystarczająco kreatywni. Tak właśnie było w Mińsku Mazowieckim.

Zobacz wideo Złodziej samochodów polował w kościele. Kradzież podczas mszy nagrał monitoring

31 stycznia na policję w Mińsku Mazowieckim zgłosił się 46-letni mężczyzna. Powiadomił policję, że ktoś ukradł mu kolekcjonerski czołg. Trzeba przyznać, że było to dosyć nietypowe zgłoszenie, ale wartość czołgu, a właściwie modelu była konkretna – 3600 zł.

Zgłaszający przekazał, że do kradzieży musiało dojść podczas prac remontowych u niego w domu. Co więcej, przypuszczał kto mógł to zrobić, o czym również poinformował funkcjonariuszy.

Policjanci od razu ruszyli ze śledztwem. Już następnego dnia zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież czołgu. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

Stróże prawa odzyskali skradziony model, który był ukryty w budynku gospodarczym u zatrzymanego. Wrócił już do prawowitego właściciela. Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży. 41-latek dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Już następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Policjanci odzyskali także skradziony czołg, który został ukryty w budynku gospodarczym na posesji zatrzymanego. Zabezpieczony przedmiot wrócił już do wdzięcznego właściciela, dla którego był niezwykle ważny

- komentuje niezwykłą kradzież policja.

Ukradł czołg, został złapany przez mińskich kryminalnychUkradł czołg, został złapany przez mińskich kryminalnych fot. policja.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.