Zespół F1 Alfy Romeo ma nowe malowanie. Zaprojektowane jest przez Centro Stile Alfa Romeo

Zespół Alfa Romeo F1 Team Stake zaprezentował nowy model na sezon 2023 i nowe barwy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Po tym jak Orlen zrezygnował z partnerstwa z Alfą Romeo w Formule 1 trzeba było zmienić barwy, a także wprowadzić nowego partnera. I to właśnie zrobili.

Zobacz wideo Fiat 500. Czy miejski elektryk zrewolucjonizuje polskie drogi?

Podczas inauguracji zorganizowanej równolegle w Zurychu i w siedzibie zespołu w Hinwil, w Szwajcarii, Alfa Romeo F1 Team Stake przedstawiło swojego reprezentanta na rok 2023 – model C43. Malowanie zostało zaprojektowane przez Centro Stile Alfa Romeo, będącego wyrazem doskonałości Made in Italy.

Zaprojektowany przez zespół techniczny kierowany przez Jana Monchaux i napędzany przez nową jednostkę Ferrari, C43 to ewolucja bolidu C42. Nowy bolid powstał w wyniku zmian w przepisach wprowadzonych przez FIA. Do C43 wprowadzono kilka zmian i całkowicie nowych części, które zostały starannie opracowane.

Samochód jest już gotowy, by wjechać na tor podczas sesji testowej, która odbędzie się w tym tygodniu w Barcelonie oraz do zimowych testów w Bahrajnie, które zaplanowane są pod koniec miesiąca. Bolid C43 zadebiutuje w grze EA Sports F1 2022, w przeddzień pierwszego dnia testów - dzięki temu fani będą mogli wcielić się w kierowców zespołu Alfy Romeo i sami przetestować nowy samochód teamu. 

W Mistrzostwach Świata w 2023 roku, za kierownicą C43, w czerwono-czarnym malowaniu, zasiądzie Valtteri Bottas i Zhou Guanyu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.