Zespół F1 Alfy Romeo ma nowe malowanie. Zaprojektowane jest przez Centro Stile Alfa Romeo

Zespół Alfa Romeo F1 Team Stake zaprezentował nowy model na sezon 2023 i nowe barwy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Po tym jak Orlen zrezygnował z partnerstwa z Alfą Romeo w Formule 1 trzeba było zmienić barwy, a także wprowadzić nowego partnera. I to właśnie zrobili.

Zobacz wideo Fiat 500. Czy miejski elektryk zrewolucjonizuje polskie drogi?

Podczas inauguracji zorganizowanej równolegle w Zurychu i w siedzibie zespołu w Hinwil, w Szwajcarii, Alfa Romeo F1 Team Stake przedstawiło swojego reprezentanta na rok 2023 – model C43. Malowanie zostało zaprojektowane przez Centro Stile Alfa Romeo, będącego wyrazem doskonałości Made in Italy.

Zaprojektowany przez zespół techniczny kierowany przez Jana Monchaux i napędzany przez nową jednostkę Ferrari, C43 to ewolucja bolidu C42. Nowy bolid powstał w wyniku zmian w przepisach wprowadzonych przez FIA. Do C43 wprowadzono kilka zmian i całkowicie nowych części, które zostały starannie opracowane.

Tak mogłaby wyglądać Alfa Romeo GiuliaTak mogłaby wyglądać nowa Alfa Romeo Giulia. Podoba mi się taka wizja

Samochód jest już gotowy, by wjechać na tor podczas sesji testowej, która odbędzie się w tym tygodniu w Barcelonie oraz do zimowych testów w Bahrajnie, które zaplanowane są pod koniec miesiąca. Bolid C43 zadebiutuje w grze EA Sports F1 2022, w przeddzień pierwszego dnia testów - dzięki temu fani będą mogli wcielić się w kierowców zespołu Alfy Romeo i sami przetestować nowy samochód teamu. 

W Mistrzostwach Świata w 2023 roku, za kierownicą C43, w czerwono-czarnym malowaniu, zasiądzie Valtteri Bottas i Zhou Guanyu.

Więcej o: