Najpopularniejsze auta na świecie w 2022 r. Jedna marka zdominowała listę TOP10

Portal analityczny focus2move opublikował dane dotyczące najpopularniejszych modeli samochodów na świecie. Powody do zadowolenia ma przede wszystkim Toyota, która zdominowała listę TOP10.

Toyota produkuje samochody cieszące się ogromną popularnością. Z najnowszych danych od focus2move wynika, że w 2022 roku Corolla ponownie była najpopularniejszym samochodem na świecie. W 12 miesięcy sprzedała się w 1,12 mln egzemplarzy.

Corolla jest najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie od 20 lat. Produkowana od 1966 roku, po raz pierwszy została światowym bestsellerem w 1974 roku. W 1997 roku stała się najpopularniejszym samochodem w historii motoryzacji i pozostaje nim do tej pory. Od początku istnienia sprzedano ponad 50 mln egzemplarzy tego modelu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Recenzujemy Toyotę Corollę w wersji kombi

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Toyota RAV4. W 2022 roku Toyota sprzedała 871 220 egzemplarzy tego modelu. Obecna, piąta generacja to samochód średniej wielkości oferowany m.in. jako hybryda FWD, hybryda AWD-i oraz auto hybrydowe typu plug-in. Na trzecim miejscu znalazł się Ford Serii F z wynikiem 786 303 sprzedanych aut.

Czwarte miejsce należy do Tesli Model Y. Elektryczny pojazd amerykańskiego producenta sprzedał się w blisko 759 tys. egzemplarzy. Na piątym miejscu znalazła się Toyota Camry, której sprzedaż 676 845 sztuk zapewniła pozycję lidera segmentu samochodów średniej wielkości. Szóstą pozycję zajęła Honda CR-V z wynikiem 602 675 aut. Siódmy został pick-up Chevrolet Silverado - ponad 591 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Ósmą lokatę w zestawieniu zajął Hyundai Tucson (nieco ponad 565 tys. aut), który jest tym samym trzecim najczęściej kupowanym SUV-em na świecie. Dziewiąta pozycja przypadła Toyocie Hilux z wynikiem 564 759 sztuk, która zajmuje jednocześnie trzecie miejsce w segmencie pick-upów. Dziesiąta pozycja na liście to RAM pick-up (545 423 egzemplarzy).

Zestawienie najlepiej sprzedających się samochodów osobowych i lekkich aut dostawczych na świecie opublikowane przez portal focus2move.com, opiera się na zbieranych co miesiąc danych ze 162 krajów. Portal korzysta z oficjalnych danych o rejestracjach publikowanych przez odpowiednie władze w poszczególnych krajach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.