Lexus się chwali. Wzrost rejestracji, a liderem NX

231-proicentowy wzrost rejestracji Lexusa w porównaniu ze styczniem 2022 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Lexus to marka premium, która chociaż była popularna, to jednak trochę odstawała od niemieckiej konkurencji. Teraz jednak mogą być zadowoleni.

Zobacz wideo Nowa generacja Lexusa NX. Przeszła tylko lifting, czy jest zupełnie nowym modelem? Sprawdzamy!

W pierwszych 31 dniach 2023 roku zarejestrowano w Polsce 943 Lexusy. To wzrost aż o 231 proc. w porównaniu z pierwszym miesiącem 2022 roku. Wzrost Lexusa jest najwyższy spośród dziesięciu czołowych marek premium w Polsce, a także zdecydowanie wyższy niż całego rynku premium, który urósł o 33 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu w roku minionym. Udział marki w rynku premium wyniósł w styczniu aż 13,2 proc., co dało czwartą lokatę.

Najpopularniejszy okazał się Lexus NX. Na polskie drogi wyjechały 544 egzemplarze hybrydowego SUV-a. Lexus NX jest liderem bardzo konkurencyjnego segmentu D-SUV Premium. Co piąte zarejestrowane auto tej klasy w styczniu to właśnie model Lexusa (21,2 proc. udziału).

SUV-y i crossovery w kolejnym już roku napędzają sprzedaż Lexusa w Polsce. W styczniu 2023 roku auta z takimi nadwoziami stanowiły aż 91 proc. wszystkich rejestracji marki. Za ponad połowę wyniku odpowiada model NX, ale duże wzrosty zanotowały UX i RX.

W styczniu salony Lexusa opuściły 162 egzemplarze flagowego SUV-a marki – RX. To wzrost o 88 proc. w porównaniu ze styczniem 2022 roku. Lexus RX ma 14,6 proc. udziału w swojej klasie.

Co się tyczy Lexusa UX, to w styczniu zarejestrowano 155 egzemplarzy tego auta, co dało drugą lokatę i 17,9 proc. udziału w segmencie C-SUV Premium. UX zanotował wzrost rejestracji rok do roku o 104 proc.

W segmencie E Premium na trzecim miejscu sklasyfikowano Lexusa ES. W styczniu zarejestrowano 70 egzemplarzy limuzyny z hybrydowym napędem, co przełożyło się na 11,5 proc. udziału w klasie.

Mamy jednak początek roku. Dopiero za 11 miesięcy okaże się czy Lexus poprawił ogólnie swój wynik i utrzymał pozycję lidera, w niektórych segmentach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.