Kierowcy nie zawiedli. Wzorowy korytarz życia na lubuskim odcinku S3

Dobrze wykonany korytarz życia pozwala dojechać służbom medycznym na czas i uratować komuś życie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Korytarz życia może być niekiedy kluczowy w niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadku. Dobrze wykonany umożliwia służbom dojechać na miejsce zdarzenia w krótkim czasie i wykonać czynność w możliwie jak najszybciej.

Zobacz wideo Tak powinien wyglądać korytarz życia. Policja chwali kierowców na S3

Do wzorowego korytarza życia doszło 26 stycznia na drodze ekspresowej S3 w okolicach Zielonej Góry. Jeden samochód najechał na tył drugiego.

Całe szczęście nikomu w tym zdarzeniu nie stało się nic poważniejszego, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Niestety o ile samo zdarzenie nie było poważne, o tyle ustawienie uszkodzonych pojazdów znacznie utrudniło poruszanie się po drodze. Efekt? Kilkukilometrowy korek.

Jednak kierowcy nie zawiedli. Utworzyli wzorowy korytarz życia, dzięki któremu służby, czyli policja, pogotowie i straż pożarna mogły dojechać szybko i sprawnie na miejsce zdarzenia. Mogli spracować bez przeszkód.

Trzeba pamiętać, że korytarz życia należy utworzyć na trasach, gdzie są przynajmniej dwa pasy ruchu poruszające się w tym samym kierunku. Osoby na lewym pasie zjeżdżają na lewo, natomiast osoby na pasie prawym i dalej na prawo.

Z korytarza życia mogą korzystać wyłącznie pojazdy uprzywilejowane oraz pojazdy biorące udział w akcji ratowniczej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.